Käitsevägede juhatajad otsustasid jätkata Balti pataljoni projektiga

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Balti riikide lipud. Autor/allikas: Haridus- ja teadusministeerium

Eesti, Läti ja Leedu kaitsevägede juhatajad otsustasid kolmapäeval, et Läti juhtimisel jätkatakse ühise Balti pataljoni projektiga.

"Lisaks NATO julgeoleku tugevdamiseks Eestisse, Lätti ja Leetu paigutatavate lahingugruppide vastuvõtmisele ja integreerimisele, peame omavahelist kaitsekoostööd veelgi süvendama, jätkates ühise jalaväepataljoni projektiga," ütles kaitseväe juhataja kindral Riho Terras.

"Oleme ühiseid pataljone välja õpetanud juba üle 20 aasta ja omal ajal oli sellel edukal koostööl suur roll meie NATO liikmeks saamisel. Nüüd on meil võimalus Balti pataljoniga omakorda panustada meie endi ja meie liitlaste julgeolekusse," lisas ta.

Kohtumisel osalenud Terras, Leedu kaitseväe juhataja kindralleitnant Jonas Vytautas Zukas
ja Läti kaitseväe juhataja kindralmajor Leonids Kalnins arutasid omavahel lisaks Balti pataljoni
projektiga jätkamise ja liitlaste suurendatud kohaloluga seotud küsimustele ka Balti kaitsekolledži hetkesisu ning õppeasutust eesootavaid reforme.

Kolme kaitseväe juhatajad otsustasid edasi arendada mereseirepildi jagamist kolme riigi vahel, et tõhustada Balti riikide olukorrateadlikkust Läänemerel toimuvast.

Balti riikide kaitseväed teevad tihedat koostööd. Ühise õhuseiresüsteemi BALTNET raames mehitatakse koos Balti õhuruumi juhtimiskeskust Leedus Karmelavas. Eesti juhitud pataljoniga BALTBAT on osaletud NATO reageerimisjõududes. Tartus paiknev Balti Kaitsekolledž BALTDEFCOL on Balti riikide ühine sõjalise kõrghariduse kolmanda astme staabikolledž, mis koolitab vanemstaabiohvitsere.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: