Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Iva: uus esimees peab tegema täpse plaani, et IRL sisuliselt toimima panna

IRL-i suurkogu
IRL-i suurkogu Autor/allikas: Aurelia Minev/ERR

Isamaa ja Res Publica Liidu juhi valimiste Helir-Valdor Seedrile kaotanud Kaia Iva ütles, et uus esimees peab tegema täpse plaani, kuidas erakonna sisuline toimimine tööle panna.

Pärast valimistulemuste selgumist ütles Iva, et loodab, et uus esimees veab erakonna uuesti üles. Enda kinnitusel jätkab ta aga sotsiaalkaitseministri ametis.

ERR-ile antud intervjuus kommenteeris Iva, et tulemus oli oodatult väga tasavägine. Iva tõi aga esile, et valimistele eelnenud kampaania oli erakonda ühendav. "Me oleme tõesti rääkinud sellest, kuidas erakonnaga paremini edasi minna ja ma usun, et nüüd on see võimalus uutel juhtidel olemas," sõnas ta.

"Uuel esimehel on vaja kindlasti teha täpne plaan, kuidas erakonna sisuline toimimine tööle panna - millised on ülesanded, kes mida teeb, milline on meediasõnum, milline on organisatsioonidega töö. Igapäevane töö, mis võib-olla välja ei paista, on kõige alus. Nii et see tuleb kõigepealt korda teha ja siis saab sealt edasi minna juba väliste sõnumitega, et need oleksid selged ja inimestele arusaadavad," rääkis ta.

Vastates küsimusele, kas uus esimees peaks valitsuse koalitsioonilepingu avama, ütles Iva, et seda on juba praegu jooksvalt muudetud. "Ka praegusel hetkel oleme teinud selles sisulisi muudatusi. Ma arvan, et kõlavat ja suurt avamist ja ümberkirjutamist pole vaja," märkis ta.

Iva hinnangul on Seedril erakonna juhina kindlasti omad nüansid, mis on erinevad sellest, kui tema oleks esimeheks saanud. Samas lisas Iva, et Seeder on kindlasti IRL-i nägu.

"Ma olen ka varem öelnud, et erakonna esimees saab anda küll suunda, aga erakonna liikmed on ikkagi need, kes ütlevad ka, kuhu lõpuks tuleb minna," ütles Iva.

Enne hääletamist suurkogul peetud kõnes ütles Kaia Iva, et praegune valitsuskoalitsioon pole tema jaoks armastusabielu, vaid ratsionaalne otsus, mille erakond möödunud sügisel valitsuskriisis langetas.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: