Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Hollandi valitsusläbirääkimised jooksid karile

Hollandis lõppesid esmaspäeval tulemusteta üle kaheksa nädala kestnud valitsusläbirääkimised, teatas kõnelusi juhtinud veteranpoliitik Edith Schippers.

Schippersi sõnul ei suudetud lahendada erimeelsusi sisserände osas.

"Üritasime kõike, et erimeelsusi lahendada. Seisukohad lähenesidki mõnevõrra, kuid üksmeelele ei jõutud," ütles Schippers.

Valitsusläbirääkimistel osalesid lahkuva peaministri Mark Rutte liberaalid ja veel kolm erakonda. Vasakpoolse erakonna GroenLinks seisukohad siiski teiste vaadetega ei sobinud ja 85 koha enamuse saamine 150-kohalises parlamendis jäi unistuseks.

Valitsusläbirääkimiste edasise jätkamise osas langetab otsuse parlament. Hollandis on valitsusläbirääkimised üldiselt ennegi vaevaliselt kulgenud. Näiteks aastal 1977 kulus valitsuse moodustamiseks 208 päeva.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: