Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Riigi registrites on tundlikud isikuandmed kaitsetult

IT-spetsialistid avastasid, et riigiasutuste avalikud dokumendiregistrid kubisevad delikaatsetest isikuandmetest ehk inimeste koduaadressidest ja passinumbritest kuni puudeastmeni välja.

Nädalavahetusel Tallinnas toimunud häkkimismaratonil Garage48 teatas üks võistkond, et ei saa oma töö tulemust avaldada, sest see sisaldab liiga palju liiga isiklikku informatsiooni, millele nad olid komistanud riigi dokumendiregistrites, kirjutab Postimees.

Selliseid registreid peetakse üle Eesti sadu, oma digitaalne dokumendiregister on igal ministeeriumil, ametitel, omavalitsustel ja koolidel.

Leht märkis, et andmekaitse inspektsioon küll kontrollib dokumendiregistrite turvalisust, ent teeb seda käsitööna ning sageli järgneb kontrollile järelevalvemenetlus, harvemal juhul isegi trahv registripidajale.

"Kord aastas võtame dokumendiregistrite järelevalve suuremalt ette ning viime läbi korraga suurt hulka asutusi hõlmava dokumendiregistrite seire," ütles andmekaitse inspektsiooni pressiesidaja Maire Iro.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: