Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pevkur: Ratas peaks tagasi astuma

{{1495703940000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Reformierakonna esimees Hanno Pevkur on seisukohal, et peaminister Jüri Ratas peaks pidevate ja üha uute skandaalide tõttu tagasi astuma.

"Keskerakonna skandaalidel ei näi lõppu tulevat. Savisaare korruptsiooniskandaal, Martin Repinski ametist viinud valetamise skandaal, Mailis Repsi Sputniku skandaal, Taavi Aasa Linnahalli korruptsiooniskandaal, Oudekki Loone ja Olga Ivanova 9. mai skandaal, Mihhail Korbi tagasiastumiseni viinud NATO skandaal, Arvo Sarapuu prügikorruptsiooni skandaal ja Yana Toomi korduvad visiidid sõjakurjategija Assadi juurde näitavad ilmekalt, et Jüri Ratas ei kontrolli ei valitsuses ega oma erakonnas toimuvat," lausus Pevkur.

"Ka Keskerakonna sõnumid Eesti ja Vene meediale liiguvad jätkuvalt ristivastupidises suunas. Tehku oma valik ära, millist suunda nad esindavad. Üheaegselt nii Kremli kui Euroopa sõnumitega Eesti valitsuses olla ei saa," lausus Reformierakonna esimees.

Talvik: Jüri Ratase tegevusetus kahtlustatav Sarapuu puhul on tagasiastumist väärt

Vabaerakonna esimehe ja korruptsioonivastase erikomisjoni juhi Artur Talviku sõnul on Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuule esitatud kahtlustus seoses pealinna prügiäri skeemidega Eesti õiguskaitsesüsteemi tugevuse tunnus, kuid muretsema paneb Jüri Ratase soovimatus probleemidega ennetavalt tegeleda.

"Vabaerakonna saadikud on korduvalt peaministrile öelnud, et kui ta üdini korrumpeerunud keskerakondlaste pesa Tallinna linnas laiali ei aja, siis läheb suureks jamaks," nimetas Talvik. Nüüd avalikuks tulnu kinnitab tema sõnul, et Ratas kas ei saanud korruptsiooni ulatusest aru või ei ole tal jõudu sellega võidelda.

"Jüri Ratas käib ja kustutab tulekahjusid. Aga ei piisa sellest, et pärast pauku ütled, et see inimene enam ei jätka oma ametis. Usun, et Keskerakonna esimees ei ole nii väikeste kogemustega, et oma erakonnas toimuvat mitte teada. Kui Ratas oma suhtumist ei muuda, milleks tal on veel pisut võimalusi, siis alanud korruptsioonivastane liikumine muutub veelgi tugevamaks," sõnas ta.

Helme: korruptsiooni eest kannab vastutust ka Taavi Aas

Konservatiivse Rahvaerakonna Tallinna linnapea kandidaat ja riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme ütles, et Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu kinnipidamist ja ametist kõrvaldamist tuleb tervitada, kuid see samm üksi ei lõpeta korruptsiooni Tallinnas prügimajanduses ja linna majandamises.

"Hüdral raiuti täna maha üks pea, aga koletise tapmiseks sellest ei piisa. Uued pead kasvavad asemele nii kaua, kuni linnajuhtimine püsib Keskerakonna käes," ütles Helme.

“Korruptsiooniskeemid lagunevad, kui lammutada poliitikute ja poliitiliste ametnike toiduahel. Seda saab teha ainult valija. Selge on ka see, et korruptsiooni eest ei kanna vastutust mitte ainult Arvo Sarapuu, vaid ka tema ülemus, linnapea Taavi Aas. Isegi kõrvalseisjatele oli prügimajanduses toimuv teada juba ammu. Pole võimalik, et Sarapuu ülemused ei olnud asjale vähemalt vaikivat heakskiitu andnud," leidis Helme.

Karilaid Pevkurile: Keskerakond Reformierakonna taktikaid kasutama ei hakka

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid vastas Hanno Pevkuri ülekutsele peaministril tagasi astuda, et erakond ei peida end murekohtade ega selle liikmed vastutuse eest samamoodi nii, nagu seda on teinud Reformierakond ning Pevkuril tasuks vaadata tõsiselt otsa oma erakonnas toimuvale, enne üleskutse esitamist peaministrile.

Karilaid sõnas, et Keskerakonnal on kahjuks tõepoolest katsumuste rohked ajad, kuid nendega on ka kiirelt ja adekvaatselt tegeletud. "Igaüks näeb, et erakond on väga jõuliselt võtnud ette vajalikud muutused ning lahendanud tekkinud küsimused kiirelt. Minister Mihhail Korb võttis poliitilise vastutuse ja astus tagasi, Arvo Sarapuu jätkamise kohta on erakond oma kindla sõnumi juba öelnud," sõnas Karilaid.

Ta tõdes, et Reformierakond püüab võtta poliitilist punkti, kuid see ei õnnestu, sest Reformierakonnalt pole probleemide lahendamisel õppust võetud. "Tallinna linnapeaks kandideerib sularahaskandaali osaline Kristen Michal, kes ei tahtnud ministriametist oma skandaalide valguses sugugi loobuda, Reformierakond on seotud Eesti ajaloo suurima korruptsiooniskandaaliga Tallinna Sadamas, autorollotajate kohtuasi jätkub, lisaks Arsenali keskuse kahtlased tehingud, kus roll ka eelmisel peaministril. Hanno Pevkur pole võtnud mitte mingit vastutust ega seisukohta oma erakonnas toimuva eest, kuid just sealt peaks esimees alustama, et mitte naeruväärne paista," sõnas Karilaid.

Aseesimees lisas, et nii erakonna esimees Jüri Ratas kui ka kogu juhatus on väga selgelt andnud mõista, et Keskerakond peab saama erakonnaks, kellel ei tule tegeleda muu kui Eesti elu paremaks muutmisega. "Meie kellelegi valget kampsunit selga ei pane ega sidrunimahla sidrunitest ei tee. Kui see tähendab järjest resoluutsemaid tegevusi erakonnas sees, siis tuleb seda teha," rõhutas Karilaid.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: