Sesteri umbusaldamine kukkus riigikogus läbi

{{1496300700000 | amCalendar}}
Foto: Rene Suurkaev/ERR

Opositsioonierakondade algatatud umbusaldusavaldus rahandusminister Sven Sesterile kukkus neljapäeva pärastlõunal riigikogus toimunud hääletusel läbi.

Umbusaldamise poolt oli 42 saadikut ja selle vastu 52 riigikogu liiget, erapooletuid ei olnud.

Reformierakonna esimees Hanno Pevkur märkis hommikul 45 allkirjaga umbusaldusavalduse üleandmisel, et Sester on asunud tooma valitsuse toel riigikokku eelnõusid, mis lähevad vastuollu praeguste seadustega ja nõrgendavad riigi majanduslikku olukorda.

Pevkur märkis avaldust riigikogu juhatusele üle andes, et Sesteri majanduspoliitilisi samme on tugevalt kritiseerinud nii presidendi majandusnõunik Heido Vitsur, Eesti Panga president Ardo Hansson, Eesti eelarvenõukogu liige Urmas Varblane, pangandusanalüütikud kui ühispöördumise teinud 21 ettevõtlusorganisatsiooni.

Rahandusministrile heideti ette meelemuutust seoses küsimustega, mida ta varasematel aastatel riigikogu kõnetoolist kaitsnud on.

"2016. ja 2017. aastal käib ta siin puldis uhkelt kui kangelane, raporteerimas juba nii üle jõu kulutustest, nii riigivõla suurendamisest kui ka maksutõusudest, tühistab eelarve jätkusuutlikkuse ja kiusatustest hoidumise reeglid, ja teatab, et on ka valitsuses juba läbi viinud Eesti riigirahanduse, Euroopa Liidu riikide põhjalaskmise, mille eest eelmistel aastatel siin ise hoiatamas käis," kõneles Reformierakonna fraktsiooni liige, endine rahandusminister Jürgen Ligi riigikogus.

Vabaerakonna fraktsiooni aseesimees Andres Ammas ütles, et valitsus otsib vaid oma lubaduste katteks raha ega mõista oma otsuste kaugemale ulatuvat mõju.

"Sven Sester on rahandusministrina suutnud midagi täiesti ainulaadset ja uskumatut. Ma pean silmas asjaolu, et kuigi ta mõni hetk tagasi rääkis suhtlemisest ettevõtjatega ja ta on aastaid olnud IRL-i võtmeisik suhtlemises sponsorite ja ettevõtjatega, siis nii massiivset vastuseisu ettevõtjate poolt nagu see väljendus eile meile ja avalikkusele saadetud ettevõtlusorganisatsioonide ühises pöördumises, ei mäletagi, vähemalt mitte Eesti lähipoliitikast," rääkis Ammas.

Sester ütles enne hääletust end riigikogu kõnepuldist kaitstes, et majanduskasvu ei pea kartma, vaid seda tuleb igal viisil toetada.

"Kui vaadata valitsuse poliitikat tervikuna – ja valitsuse poliitika on tervik, mitte ainult tervikust välja nopitud maksumuudatused, mis viimasel ajal on kõvasti kriitikat saanud –, siis on ka see valitsus ja koalitsioonilepe tehtud kiirema majanduskasvu toetamiseks. Selle nimel olen ka mina teinud tööd täieliku vastutustundega," kinnitas ta saadikutele.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: