Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Trump nimetab FBI juhiks endise abijustiitsministri

USA president Donald Trump teatas kolmapäeval, et nimetab Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) järgmiseks peadirektoriks endise abijustiitsministri Christopher A. Wray.

Trump ütles oma Twitteri-postituses Wray kohta, et tegu on "laitmatu taustaga mehega". 

Wray oli astatel 2003-2005 ehk George W. Bushi ametiajal justiitsministeeriumis kriminaalvaldkonna eest vastutavaks abiministriks. Ta on töötanud USA õigussüsteemis ka muudel ametikohtadel ning praegu töötab ta advokaadibüroos King and Spalding.

Samas advokaadibüroos on töötanud ka Gilbert Kaplan, kelle Trump nimetas kõrgele ametikohale kaubandusministeeriumis, ning Bobby Burchfield, kes on Trumpi äritegevust koondava fondi eetikanõunikuks. Ka praegune luuredirektor (DNI) Dan Coats on selles firmas varem töötanud.

Eelmise FBI direktori James Comey vallandas Trump 9. mail ja USA meedia väitel tegi Trump seda põhjusel, et Comey ei tulnud vastu presidendi soovile, et Venemaa sekkumist puudutav uurimine, eriti selle raames pööratav tähelepanu endisele rahvusliku julgeolekunõunikule Michale Flynnile, oleks vaoshoitum.

Comey annab neljapäeval tunnistusi senati luurekomitee ees ning USA meedias on seda kuulamist nimetatud juba võimalikuks ajalooliseks meediasündmuseks.

FBI järgmise juhi peab heaks kiitma ka USA senat. Võimalik teema, mille kohta Wray peab senati ees vastuseid andma, on küsimus, kas ja kuivõrd on ta advokaadina töötades olnud seotud ka Trumpi ärihuvide esindamisega.  

Wray esindas New Jersey kuberneri ja Trumpi liitlast Chris Christiet nn Bridgegate'i skandaali puudutaval kohtuprotsessil.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: