Euroopa Noored Konservatiivid heitsid Sinise Äratuse enda ridadest välja

Ruuben Kaalep.
Ruuben Kaalep. Autor/allikas: erakogu

Ühendus Euroopa Noored Konservatiivid (EYC) heitis EKRE noorteliikumise Sinine Äratus oma ridadest välja.

Vastuseks esmaspäeval saadetud kirjale, milles Sinine Äratus kritiseeris ühenduse Euroopa Noored Konservatiivid senist arengut ja nõudis Türgi valitsuspartei noortekogu väljaheitmist, teatas EYC juhatus pühapäeval, et Sinine Äratus on nende ridadest välja arvatud.

Ühtlasi teatas EYC, et rahvuslastel nende seas kohta ei ole.

"Meie seisukohtadest võib teile olla jäänud vale mulje," teatas EYC juhatus Sinisele Äratusele. "Me oleme Euroopa Konservatiivide ja Reformistide noorteühendus, mis tähendab, et meie peamine eesmärk on levitada Euroopas vabaturgu ja klassikalisi liberaalseid väärtusi. Mõningatel meie liikmetel on õigus omada konservatiivseid vaateid, kuid me ei ole rahvuslik organisatsioon ja me ei püüa säilitada Euroopa etnilist identiteeti," märkis EYC.

"Mingisugune ülbe vastus oli ootuspärane, aga meid üllatas, kui selgelt EYC end rahvusluse vastu positsioneeris," ütles Sinise Äratuse esimees Ruuben Kaalep.

"Hoolimata organisatsiooni enda nimest pole isegi konservatiivne maailmavaade nende jaoks oluline. Tegelik konservatism, mis käib Joseph de Maistre, Ernst Jüngeri, Oswald Spengleri ja teiste konservatiivsete mõtlejate jälgedes, on midagi klassikalisest liberalismist sootuks erinevat. Ja kuidas saavad nad siis enda seas hoida islamistliku diktaatori Erdoğani noortekogu, millel pole liberalismi ühegi vormiga midagi pistmist," ütles ta.

Kaalepi sõnul ei olnud EYC-sse kuulumine Sinisele Äratusele raisatud aeg, kuna see võimaldas paljastada end varem rahvuskonservatiivsena määratlenud organisatsiooni tõeline olemus.

"Nagu näitas ka Põlissoomlaste EYCst lahkumine maikuus, ei ole põhimõttekindlad rahvuskonservatiivid nõus sellist suunda aktsepteerima. Sinise Äratuse rahvusvahelised kontaktid sellest kindlasti ei kannata ja me jätkame üha innukamalt koostööd rahvusmeelsete liikumistega naaberriikides ning üle Euroopa. Eesmärgiks on luua tõelisi Euroopa rahvuslasi koondav allianss," ütles Kaalep.

"Rahvuslust eitav ja Türgi sultani pilli järgi tantsiv EYC tüürib üksnes hukule lähemale, kuna erinevalt nende multikultuursest võltskonservatismist on rahvuslus Euroopa noorte seas tõusev jõud," lisas Kaalep.

 

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: