Kakumäel avatud jahisadam lubab tulevikus tööd 200 inimesele

Erainvestorite rahastusel rajatud Kakumäe jahisadam avas neljapäeval oma ehituse esimese etapi. Viie-kuue aasta pärast peaks kaubandust, kortermaju ja merenduskeskust majutav ala pakkuma tööd umbes 200 inimesele.

Kuigi Kakumäe vastses jahisadamas on ehitustööd alles pooleli, võib esimese etapi ehitustööd nüüdseks lõppenuks lugeda. 21 miljoni euroga on erainvestorid rajanud lisaks sildumis- ja sadamaalale ka Tallinna esimese avaliku slipi paatide vettelaskmiseks, veesõidukite tankla, uue kergliiklustee ja valgustatud kilomeetrise rannapromenaadi.

Tallinna uusim, kuni 300 alust mahutav jahisadam võtab vastu kuni neljameetrise süvisega ja 30 meetri pikkusi jahte ning sadamaala on avatud kõigile uudishimulikele.

Ehituse järgmistes etappides, mille käigus investeeritakse veel kuni 70 miljonit eurot, rajatakse jahtide talvehoidu võimaldav elling, mida Eestis seni polnud, välisturgudele suunatud hooldus- ja teeninduskeskus, rannajalgpalli-, rannatennise- ja rannavõrkpalliväljakud, poed, söögikohad, kohvikud.

Andma hakatakse purjetamisõpet nii lastele kui täiskasvanutele ja korraldama rahvusvahelisi purjeregatte. Esimesed rahvusvahelised võistlused peeti ära juba kuu aega tagasi.

Kakumäe jahisadama äriprojekt on üles ehitatud aga kinnisvaraarendusele - juba paari kuu pärast lüüakse kopp maasse, et ehitada 55 korterist koosnev nelja hoonega elamukompleks.

Kakumäe jahisadama taristu- ja kinnisvaraarenduse lõpuks lubab arendaja pakkuda tööd kuni 200 inimesele, olles sellega piirkonna üheks suuremaks tööandjaks.

"Siia tekivad paadi-, laeva-, merendus-, teenindustöökohad. Siia tekivad purjespordikeskused, purjekoolid, siia tekivad kohvikud-restoranid; kolmandas etapis ehitatakse välja ka sadamahooned, kuhu me veel plaanime investeerida 70 miljonit. Seal tuleb siis huvikeskus, sinna tulevad sportimisvõimalused, spaad, äripinnad," loetles Haven Kakumäe juhataja Neeme Kaarma rajatisi, mis inimestele tööd hakkavad andma.

Kakumäe sadama taga on 75-protsendilise osalusega Kaido ja Oksana Kaarma, keda esindab Belize'i registreeritud äriühing Statford Investments Limited ning 25-protsendilise osalusega ports Eesti ettevõtjaid.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: