Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ratas tänas Hispaaniat panuse eest Eesti ja NATO kaitsesse

Peaminister Jüri Ratas tänas esmaspäeval Ämari lennubaasi külastanud Hispaania kolleegi Mariano Rajoyd panuse eest Eesti ja kogu NATO kaitsesse.

 

"Hispaania on tugev panustaja Balti riikide kaitsesse. Eesti omakorda panustab vägedega ja osaleb tsiviilmissioonidel Euroopa lõunanaabruses. Ebastabiilsus Euroopa lõunanaabruses, sealhulgas äärmuslus, mõjutab kogu Euroopat. Kaitsekoostöös on hindamatu väärtusega solidaarsus ja teineteise tugevustele toetumine," sõnas Ratas.

Selle aasta maist kuni augustini on Ämari lennubaasis neli F-18 hävitajat Balti riikide õhuturbe missiooni raames. Lätis teenib 350 Hispaania sõjaväelast.

Kiirvisiidi käigus kohtus Ämaris oma Hispaania kolleegi Maria Dolores Cospedaliga ka Eesti kaitseminister Jüri Luik.

"Hispaania osalus Läänemere julgeolekus nii õhuturbe missiooni kaudu Eestis kui ka liitlaste suurendatud kohaloleku raames Lätis, on tugev solidaarsuse märk. Hispaania osaleb ka Tallinnas asuva NATO küberkaitsekoostöö keskuse töös. Samuti peame meie oluliseks panustada Euroopa lõunariikide julgeolekusse, kus oleme just suurendanud osalust Euroopa Liidu Vahemere operatsioonis SOPHIA," rääkis Luik.

Eesti ministrid kinnitasid kohtumisel, et Euroopa julgeolek, sealhulgas terrorismivastane võitlus on Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise üks tähtsamaid teemasid. Selleks jätkatakse tööd liikmesriikide infovahetuse tõhustamiseks ning otsitakse lahendusi, kuidas toetada riike, kes seisavad silmitsi välisvõitlejatest tagasipöördujatega.

Samuti on väga oluline teema Eesti eesistumise ajal rändekriisi lahendamine. Hispaania on lähiajal päästnud Vahemerel ja Kanaari saartel sadakond inimest ning osaleb aktiivselt inimkaubanduse tõkestamisel ja piirikontrolli tugevdamisel.

"Hispaania on edukalt teinud koostööd kolmandate riikidega, näiteks sõlmides leppeid Aafrika riikidega. Nende kogemusega tuleks kindlasti arvestada," leidis Ratas.

Hispaania delegatsioon suundus Eestist edasi Lätti oma vägesid külastama.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: