Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Veel üks pagulaspere ületas väljaspool Eestit viibimise tähtaja

Migrandid.
Migrandid. Autor/allikas: Kai Pfaffenbach/Reuters/Scanpix

Eelmisel nädalal sai järjekordsel Euroopa Liidu (EL) rändekava raames Eestisse saabunud Süüriast pärit kvoodipagulaste perel täis väljaspool Eestit viibimise tähtaeg.

Sotsiaalministeeriumi rahvusvahelise kaitse poliitika juht Triin Raag ütles BNS-ile, et pühapäeval ületas väljaspool Eestit viibimise tähtaja neljaliikmeline Süüria perekond, kes saabus Eestisse käesoleva aasta märtsis. Perekond toimetati Eestisse Kreekast.

Varem on väljaspool Eestit viibimise tähtaja ületanud kuus kvoodipagulaste perekonda.

Esimene selline pere oli kolmeliikmelise Süüriast pärit perekond, kes saabus Eestisse möödunud aasta novembris Kreekast ning suunati elama Tartusse. Teine, kuueliikmeline Süüria perekond saabus Eestisse eelmise aasta augustis Türgist ning asus elama Viljandisse. Veel kaks väljaspool Eestit viibimise tähtaja ületanud kvoodipagulaste perekonda saabusid Kreekast Eestisse käesoleva aasta jaanuaris. Seitsmeliikmeline perekond paigutati elama Tartusse ning viieliikmeline perekond Põlvasse.

Juunis ületasid väljaspool Eestit viibimise tähtaja viieliikmeline perekond, kes saabud Eestisse mullu augustis ning mullu septembris Eestisse saabunud viieliikmeline perekond. Esimene perekond suunati Eestisse saabudes elama Tartusse ning teine pereond Rakverre.

Seega on praeguseks väljaspool Eestit viibimise tähtaja ületanud seitse kvoodipagulaste perekonda ehk kokku 35 inimest.

Lisaks neile seitsmele perekonnale ei viibi Eestis veel kaheksa kvoodipagulaste peret, kus kokku on 36 liiget. Need perekonnad ei ole ületanud 90 päeva piiri.

Eestist on ametlikult lahkunud ka üks Iraagist pärit perekond, kes sõitis vabatahtlikult tagasi kodumaale.

Euroopa Liidu rändekava raames on praeguseks Eestisse ümber paigutatud ja asustatud kokku 161 inimest.

Rahvusvahelise kaitse saajatel on õigus 180 päeva jooksul Euroopa Liidus reisida kuni 90 päeva. Selle ületamisel peatatakse peretoetuste maksmine. Samas pole neil teistes liikmesriikides võimalik töötada või toetuseid saada. Eestisse naasmisel on neil jätkuvalt õigus tugiisiku teenusele ning võimalus jätkata keeleõppega..

Eesti on Euroopa Liidu rändekava raames lubanud Kreekast ja Itaaliast ümber paigutada ning Türgist ümber asustada kokku 550 pagulast.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: