Valge Maja pressisekretär Sean Spicer lahkub ametist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1500653820000 | amCalendar}}
Foto: Jonathan Ernst/Reuters/Scanpix

Valge Maja pressisekretär Sean Spicer lahkub ametist, väidetavalt on ta vastu uue kommunikatsioonidirektori ametisse nimetamisele. Uueks pressisekretäriks saab Sarah Huckabee Sanders.

New York Times'i andmetel astub Spicer tagasi, kuna talle ei meeldi preisdent Donald Trumpi valik kommunikatsioonijuhi kohale.

Trump nimetas uueks kommunikatsioonidirektoriks Wall Streetil töötanud Anthony Scaramucci.

Trump palus Spiceril ametisse edasi jääda, kuid Spicer ütles, et tema hinnangul on Scaramucci nimetamine "suur viga", selgitas toimuvaga kursis olev inimene The New York Timesile.

Spicer täitis osaliselt kommunikatsioonidirektori ülesandeid.

Spicer kirjutas Twitteris, et tal oli au Trumpi ja USA teenistuses olla. Ta lisas, et jätkab tööd augusti lõpuni.

Scaramucci teatas, et Valge Maja uueks pressisekretäriks saab Spiceri asetäitja Sarah Huckabee Sanders. Sanders viib sageli läbi igapäevaseid infotunde.

Sanders luges reedel pressikonverentsil ette Trumpi teate, milles president tänas Spicerit tehtud töö eest ja soovis edu edasisteks väljakutseteks.

Spicer sattus valitsuse esimestel kuudel korduvalt Trumpi pahameele alla ning president tegi sageli parandusi tema sõnavõttudesse.

Spiceri ametist lahkumine on löök ka Valge Maja personaliülemale Reince Priebusile, kes tõi Spiceri Valgesse Majja vaatamata sellele, et Trump oli tema suhtes skeptiline ning seadis kahtluse alla tema lojaalsuse.

Scaramucci on asutanud rahvusvahelise investeerimisfirma SkyBridge Capital ning on Fox Newsi kaasautor. Ta on tuntud kui tuline Trumpi kaitsja, kuid tal on head suhted ka ajakirjanikega erinevatest väljaannetest, ka neist, mille Trump on paigutanud "võltsuudiste" tootjate alla.

Valge Maja kommunikatsioonidirektor Mike Dubke lahkus mai lõpus ametist kõigest kolm kuud pärast palkamist. Trump palkas Dubke Valge Maja meediastrateegiat uuendama. Väidetavalt ei olnud Trump rahul Valge Maja teadete edastamisega.

Kevadel käis Trump välja ka idee, et igapäevased pressikonverentsid lõpetatakse ära ning tema isiklikult peab pressikonverentsi iga kahe nädala tagant.

Ümberkorraldused on toimunud pärast teateid segadustest Valge Maja kommunikatsioonimeeskonnas.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: