Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti Meedia sai loa Kanal 2 vabalevist lahkumiseks

Kanal 2 omanik on Eesti Meedia.
Kanal 2 omanik on Eesti Meedia.

Reedel andis Tehnilise järelevalve amet (TJA) AS-ile Eesti Meedia loa Kanal 2 lahkumiseks vabalevist alates 1. augustist.

TJA otsus tähendab seda, et alates augustist ei pea Kanal 2 programmi edastama tasuta õhu kaudu, vaid programmi nägemiseks tuleb klientidel liituda mõne tasulise teenusega.

Eesti Meedia esitas TJA-le taotluse tingimusjuurdepääsuga tegevusloa saamiseks 28. juunil, tegevusluba antakse vastavalt seadusele välja viieks aastaks.

AS-i Eesti Meedia otsus lahkuda Kanal 2 programmiga 1. augustil vabalevist puudutab vaid tasuta õhu kaudu telepilti vastu võtvaid kliente, operaatorfirmade tasuliste klientide jaoks midagi ei muutu.

Eesti Meedia sisu- ja programmidirektor Hanno Tomberg on varem öelnud, et kõigil, kellel on praegu võimalik Kanal 2 programmi näha, näevad seda ka edaspidi, kui on valinud endale sobiva operaatorfirma. "Oleme kõikide operaatorite põhipaketis jätkuvalt kättesaadavad ja suudame ka tulevikus pakkuda paremat kvaliteeti HD pildi näol, mis jõuab täna vaid tasuliste klientideni," ütles Tomberg.

Juba varem on vabalevist lahkunud Eesti Meedia telekanal Kanal 11.

Erinevatel andmetel vaatab vaid tasuta õhu kaudu levivat telepilti 10-12 protsenti Eesti televaatajatest. Valdav osa Eesti elanikkonnast, ligi 90 protsenti ostavad teenust mõne suurema operaatorfirma Telia, Starmani, STV või Viasati käest ja neid eesootav muudatus ei puuduta.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: