Juncker: topeltstandardid toidu kvaliteedis on vastuvõetamatud

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Toiduainete kvaliteedi erinevus Euroopa Liidu liikmesriigiti on vastuvõetamatu, ütles Euroopa Komisjoni juht Jean Claude Juncker neljapäeval.

EL-i idapoolsed liikmesriigid kritiseerivad toidufirmasid, mis väidetavalt ei müü regioonis sama kvaliteetseid koostisaineid sisaldavaid tooteid kui Lääne-Euroopas.

Ettevõtted eitavad süüdistust ja ütlevad, et toodete valik turul peegeldab erinevaid maitseid, mitte sisu.

Junckeri arvates on probleem aga reaalne ja sellega tuleb tegeleda.

"Mulle ei meeldi mõte, et Euroopas on mingil viisil teise kategooria inimesed," ütles ta Brüsselis pärast kohtumist Slovakkia peaministri Robert Ficoga.

"Me kavatseme jätkata oma ühise eesmärgi nimel peatada see diskrimineeriv viis, kuidas Slovakkia rahvast toiduga varustatakse," ütles ta.

"See on täiesti vastuvõetamatu," lausus Juncker.

Fico tervitas Junckeri lubadust probleemiga tegeleda.

"See võib tunduda mõnedele inimestele tobe, kuid Slovakkiale ning selle neljale Visegrádi partnerile - Tšehhile, Ungarile ja Poolale - oli see tõsine poliitiline probleem," sõnas minister.

Valitsuste tellitud uuringud Ungaris, Slovakkias ja Tšehhis tunduvad näitavat, et identse pakendiga toodete kvaliteet on muudes Euroopa riikides kõrgem.

Bulgaaria teatas varem sel kuul, et nende uuring tõi välja erinevused vähemalt seitmes tootes 31-st, mida müüakse samas jaemüügiketis Bulgaarias, Saksamaal ja Austrias.

EL-i direktiivide alusel võivad firmad muuta toodete koostisosi liikmesriigiti, kuniks koostisosad on pakendil selgelt välja toodud.

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: