Euroopa ministrid hakkavad Tallinnas ELi maksusüsteemi reformimist kaaluma

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Airbnb. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Mitmed praegused maksureeglid on välja töötatud ajal, mil digimajanduse murrangut ei osatud ette näha. Seepärast on septembris Tallinnas toimuval Euroopa Liidu rahandus- ja majandusministrite kohtumisel ühe teemana laual ka ELi maksusüsteemi reformimine, mille kohta välismeedias on varem konkreetselt mainitud näiteks kodumajutusplatvormi Airbnb võimalikku ühtset maksustamist.

Eelmisel nädalal kirjutas Financial Times, et Prantsuse rahandusminister Bruno Le Maire kavatseb ELi majandus- ja rahandusministrite kohtumisel Tallinnas päevakorda tuua digitaalmajanduse, näiteks kodumajutusplatvormi Airbnb ühtse maksustamise Euroopa Liidus.

Eesti majandusministeerium kinnitas ERRile, et ELi maksusüsteemi reformimine vastavalt digimajanduse arengutele on 15.-16. septembril toimuval kohtumisel päevakorral.

"Mitmed hetkel kehtivad maksureeglid töötati välja ajal, mil digimajanduse murrangulist arengut ei osatud ette näha. Need reeglid lähtuvad eeldusest, et väärtuse loomise, maksustamise toimumise ja maksumaksja füüsiline asukoht langevad tingimata kokku," rääkis Lotte-Triin Narusk rahandusministeeriumi avalike suhete osakonnast.

Ta lisas, et digitaalsed lahendused võimaldavadnii ettevõtetel väärtust luua kui inimestel tooteid ja teenuseid tarbida geograafilisest asukohast ja füüsilisest varast sõltumatult.

Need ei ole algselt mõeldud maksude vältimiseks, kuid tänaste rahvusvaheliste maksureeglite vananemise tõttu jääb selliste ettevõtete kasum tihti maksustamata.

"Üldine eesmärk on jõuda uute, digilahenduste arengut arvestavate rahvusvaheliste reegliteni, mis taastaksid kõigi ettevõtete kasumi võrdse maksustamise sõltumata tootest, teenusest ja tegevusalast," lausus Narusk ja märkis, et septembris toimuv majandus ja rahandusministrite koosolek on oluline koht selle teema arutamiseks.

Prantsuse rahandusministri arvates oleks mõistlik, et uut tüüpi ettevõtluse maksustamiseks võtaks Euroopa Liit kasutusele ühtse lähenemise.

Tema idee tõukus sellest, et Airbnb tasus mullu Prantsusmaal alla 100 000 euro makse, samas kui veebilehte kasutas samal perioodil üle 10 miljoni prantslase.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: