Pliimürgistusest taastunud merikotkas pääses uuesti vabadusse

Foto: ERR

Teisipäeval lasti Harjumaal Kurkses vabadusse kolm ja pool kuud Eesti maaülikooli loomakliinikus pliimürgistusest taastunud isane merikotkas.

Nende lindude arvukus on Eestis aastakümnete taguse ajaga võrreldes märkimisväärselt kasvanud, kuid pliihaavlitest ja -kuulidest saastunud ulukiliha kaudu saadud mürgistused on jätkuvalt nuhtluseks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kui merikotkas mai alguses Pakrilt leiti, oli ta väga viletsas seisus. Ta oli pliimürgistuse tõttu nõrgaks nälginud ja vigastanud tõsiselt oma sulgi. Lisaks mürgitusevastasele ravile tuli oodata, millel taastub sulestik ja lindu lendamiseks ka treenida.

Kui 20. sajandi teises pooles oli Eestis aastaid, kus keskkonnamürkide tõttu ei pesitsenud siin ühtegi merikotka paari, siis nüüd on paaride arv 250 ringis. Siiski leitakse igal aastal kas surnud või haigeid linde, kes on saanud laskemoonast saastunud ulukiliha kaudu pliimürgituse.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: