Pirita promenaadi arendaja tahab kevadel kopa maasse lüüa ({{commentsTotal}})

Arendaja Brave Capital plaanib Pirita promenaadi projekteerimisega valmis jõuda tuleva aasta alguseks ning kevadel ehitust alustada, "kilukarbivaate" ja krõbeda ruutmeetrihinnaga korterite broneerimisega alustatakse aga juba lähinädalail.

Brave Capitali avalike ja investorsuhete juht Linda Eichler rääkis ERRile, et praegu käib arenduse hoonete projekteerimine. Regati puiestee kinnistule saab rajada maksimaalselt kolmekorruselisi hooneid.

"Plaanime projekteerimisega valmis saada tuleva aasta alguseks, seejärel alustada ehitusega järgmise aasta kevadel," ütles ta.

Praegu rajatakse Pirita TOPi ees Pirita promenaadi kinnistu jaoks kommunikatsioone ning tõstetakse ja korrastatakse promenaadi merega külgnevat osa. Korterite broneerimist alustatakse aga lähinädalatel ning Eichleri sõnul on juba üle poolesaja ostja arenduse vastu huvi ilmutanud. Hinnad tõotavad seejuures krõbedad tulla, sest arendaja hinnangul on tegu ühe parema asukohaga Tallinnas.

"Ruutmeetrihind saab olema võrreldav parimate projektidega Tallinnas," ütles ettevõtte esindaja. "Lõplikud hinnad kujunevad lähtuvalt turuolukorrast ja kliendi soovitud lahendustest".

Regati puiestee kinnistule saab detailplaneeringu järgi rajada 220 korterit, kuid eelmisel aastal läbi viidud arhitektuurivõistluse võitnud Salto AB lahendus näeb ette rohkem privaatsust ja valgust, mistõttu tegelikult tehakse umbes 188 korterit, mille suurus jääb vahemikku 29-200 ruutmeetrit.

Elamud peaksid valmima 2019. aastal.

Varem on meedias kirjutatud, et Brave Capitali kontserni kuuluv Pirita Holding OÜ ostis kinnistu Tallinna Olümpiapurjespordikeskuselt üle 10 miljoni euro eest. Kinnistu on 28 000 ruutmeetri suurune.

Toimetaja: Karin KoppelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: