Regati pst arendusele on seatud 15-miljoniline hüpoteek Soome fondi kasuks ({{commentsTotal}})

Pirita Promenaadi arhitektuurivõistluse võitnud Salto AB kavand
Pirita Promenaadi arhitektuurivõistluse võitnud Salto AB kavand "Pilv". Autor/allikas: Brave Capital

Brave Capitali kontserni kuuluva Pirita Holding OÜ kinnistule Tallinnas Regati puiesteel, kus kevadel alustatakse Pirita promenaadi arenduse ehitustöödega, on seatud üle 15 miljoni euro suurune hüpoteek Soome sihtasutuse Nuorisosäätiö kasuks.

Kinnistusraamatust ilmneb, et ligi 28 000 ruutmeetri suurusele kinnistule aadressil Regati puiestee 3 on 12,1 miljoni euro suurune hüpoteek Nuorisosäätiö kasuks seatud eelmise aasta 2. mail.

Tänavu 16. mail on kinnistusraamatusse tehtud uus sissekanna veel kolme miljoni euro suuruse hüpoteegi seadmiseks Nuorisosäätiö kasuks.

Nuorisosäätiö on Soome fond, mis aitab nende kodulehe andmetel noortel inimestel iseseisvat elu alustada, pakkudes võimalust soodsama hinnaga kortereid üürida.

Brave Capitali avalike ja investorsuhete juht Linda Eichler vastas ERRi küsimusele, millistel asjaoludel on hüpoteek seatud, et Nuorisosäätiö on üks nende paljudest investoritest ning nende jaoks on tegemist igapäevase majandustegevusega.

Samuti ei soostunud Eichler ütlema, kas tegu on laenu või investeeringuga aktsiakapitali.

"Brave Capital ei ole avalik ettevõte, seega ei ole avalik informatsioon, millised lepingulised vahekorrad on meil erinevate investoritega," lausus ta.

Ka Nuorisosäätiö ei soovinud hüpoteeki lähemalt kommenteerima.

"Kahjuks ei jaga me Nuorisosäätiö finantstegevuse kohta Eestis praegu mingeid kommentaare. See ei ole avalik info," sõnas ettevõtte kommunikatsioonijuht Tytti Aarnio.

Brave Capital ostis Regati puiestee kinnistu 2015. aasta lõpus Tallinna Olümpiapurjespordikeskuselt.

Varem on Eichler ERRile rääkinud, et Pirita promenaadi projekteerimisega tahetakse valmis jõuda tuleva aasta alguseks ja kevadel ehitust alustada.

Kinnistule saab detailplaneeringu järgi rajada 220 korterit, kuid eelmisel aastal läbi viidud arhitektuurivõistluse võitnud Salto AB lahendus näeb ette umbes 188 korter ehitamist.

Elamud peaksid valmima 2019. aastal, kuid korterite broneerimisega alustatakse juba lähiajal.

Toimetaja: Karin KoppelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: