Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERJK: kinoklubi pole keelatud valimisreklaam, kuid on siiski taunitav tegu

Taavi Pukk ja Raimond Kaljulaid
Taavi Pukk ja Raimond Kaljulaid "Eakate kinoklubi" avaüritusel. Autor/allikas: Siim Lõvi

Erakondade rahastamise järelevalve komisjon (ERJK) leidis neljapäevasel koosolekul, et Tallinna linnajuhtide kinni makstud "Eakate kinoklubi" pole küll keelatud valimisreklaam, kuid on siiski sobimatu ettevõtmine.

ERJK otsustas Kesklinna vanemale Taavi Pukile ja Põhja-Tallinna vanemale Raimond Kaljulaidile saata märgukirja, kus öeldakse, et tegemist polnud sotsiaalprojektiga, neist polnud kena viibida klubi avaüritusel ning saata kutset oma nimel. Samuti leidis komisjon, et tegemist polnud sotsiaalprojektiga nagu linnajuhid seda esitlasid.

"Loomulikult me jagame seda positsiooni, et omavalitsuse ülesanne on tegeleda nii sotsiaalselt vähekindlustatute kui pensionäride kui ka kultuurilise tegevusega, aga kõiki antud teema kohta teatavaks saanud asju kogumis hinnates, me leidsime, et siin on teatud tunnused, mis viitavad sellele, et seda olukorda võidakse kasutada ka valimiste eel konkreetsete kandidaatide või erakonna või mõne valimisnimekirja propaganda tegemiseks," on ERR-ile öelnud ERJK esimees Ardo Ojasalu.

Põhja-Tallinna ja Kesklinna valitsus teatasid augusti keskel projektist "Eakate kinoklubi", mille raames kutsutakse kõiki vanemaealisi tasuta kinno. Klubi tegutseb esialgu augustist septembrini - sel hetkel jääb valimisteni poolteist kuud.

Ettevõtmise eesmärgiks on Keskerakonda kuuluva Põhja-Tallinna linnaosa vanema Raimond Kaljulaidi sõnul anda võimalus tulla vanematel inimestel kodust välja, panna nad suhtlema ja pakkuda neile tasuta kinoklassikat. Kaljulaiu kinnitusel pole kinoklubil poliitilist eesmärki. "Seal ei saa olema ei materjale ega muud sellist, mis kuidagiviisi viitaks valimistele," on Kaljulaid öelnud.

Menetluse algatamist ERJK-t taotles sotsiaaldemokraat Jaak Juske.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: