Tallinn tahab keelata rulatamise müra ja ohu tõttu jalakäijatele ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Tallinna linn soovib keelata rulaga sõitmise Vabaduse väljakul, ka Pärnu maanteel asuva ministeeriumite hoone väljaku juures on rulasõitu keelavad sildid. Rulatajate sõnul on aga tänaval sõita parem ja kohati ka ohutum kui spetsiaalsetes rulaparkides.

Tallinna linnavõim põhjendab rulatamise keeldu sellega, et rulasõit tekitab müra, võib olla jalakäijate jaoks ohtlik ja Vabaduse väljak koos Vabadussõja võidusambaga pole selliseks meelelahutuseks sobiv koht, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Mamija sõnul on teda paar korda Vabaduse väljakult ära aetud. "Inimesed kutsusid turvafirma, kes tuli kohale ja ajas minema," rääkis ta.

Tallinna transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa ütles, et kuigi keelamise otsust pole, võiksid rulatajad oma trikke teha selleks spetsiaalset ehitatud parkides.

"Täna sellist konkreetset otsust ei ole, et seda oleks vaja ära keelata, aga arvestades seda, et rulatajad võivad olla ka jalakäijatele ohtlikud ja tekitab ka müra, siis eks ta mõistlik oleks," sõnas Rüütelmaa.

Mamija sõnul on pargis rulatada halb. "Seal on astmed. Enne rambile sõitu on mõned detailid üles tõusnud. Seeläbi võid kõvasti kukkuda. Mu sõber murdis niimoodi käeluu," selgitas ta.

Teine probleemne koht pealinnas on uue superministeeriumi esine, kus väljas ka rulatamist keelavad märgid. Kes need märgid üles pani ja keda rulatajad häirivad, on teadmata, sest märkidest ei tea midagi superministeeriumi haldusosakond ega Riigi Kinnisvara Aktsiaselts. Sellist liiklusmärki pole kirjas ka liiklusseaduses.

Kui tegemist on katselise märgiga, siis peab selleks olema maanteeameti luba, mida maanteeameti kinnitusel ei ole nendelt küsitud.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: