EL tahab karmistada kontrolli välismaiste finantsfirmade üle pärast Brexitit ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Suurbritannia lipp Euroopa Komisjoni hoone ees Brüsselis Autor/allikas: Francois Lenoir/Reuters/Scanpix

Euroopa Komisjon kavatseb kolmapäeval teha ettepaneku kehtestada rangem kontroll välismaiste finantsettevõtete üle, mis tegutsevad Euroopa Liidus. Selle sammuga laiendataks pärast Brexitit Euroopa järelevalvet ka Londoni üle, mis on Euroopa suurim finantskeskus.

Ettepaneku alla jääksid kõik finantsharud, millel on luba tegutseda Euroopa Liidus nn samaväärsuse režiimi alusel. Selle süsteemi järgi annab Brüssel ligipääsu siseturule Euroopa Liidu välistele ettevõtetele, kes järgivad sarnaseid reegleid nagu on liidus, vahendas Reuters.

Arvatakse, et pärast Brexitit reguleeritakse Suurbritannia ettevõtete tegevust Euroopa Liidus just samaväärsuse süsteemi alusel, kuid riigi finantsteenuste sektor püüab saavutada lihtsamat ligipääsu liidu siseturule.

Eelnõu mustandi kohaselt suurendaksid EL-i järelevalveasutused kontrolli kõigi välismaiste finantsteenuste pakkujate üle, kes tegutsevad samaväärsuse süsteemi alusel.

 

EL-i järelevalveasutuste ülesanne oleks regulaarselt jälgida kolmandate riikide finantsregulatsioone ja anda Euroopa Komisjonile teada võimalikest arengutest, mis nõuaksid muudatusi või kiiret samaväärsuse süsteemi tühistamist.

 

Praegu kontrollitakse vaid mõnda finantsteenuste haru.

Eelnõu ütleb, et järelevalveasutused jälgivad "regulatiivseid, järelevalvealaseid, täidesaatvaid ja turu arenguid" välisriikides, mille finantssektori regulatsioonid on samaväärsed Euroopa Liidu omadega.

 

Eelnõu kohaselt antakse EL-i asutustele uute ülesannete täitmiseks ka rohkem ressursse.

Praegu on EL-il samaväärsuse kokkulepe USA, Hiina, Jaapani, Kanada ja Lõuna-Korea teatud finantssektorite ettevõtetega.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: