Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR Barcelonas: inimesed asusid juba varahommikul valimiskohti kaitsma

{{1506872880000 | amCalendar}}

Kataloonia iseseisvusreferendumil on politseinike jõuvõtete tõttu saanud tõsisemalt vigastada sadakond inimest, kellest mõne seisund on raske. Hispaania siseministeeriumi teatel on aga kokkupõrkeis saanud viga ka 11 politseinikku. Hispaania valitsuse hinnangul on referendum seadusevastane ning ülemkohus on andnud korralduse hääletus peatada.

Igal õhtul kell 22 näitavad iseseisvusmeelsed pottide-pannidega ja teiste köögiriistadega oma meelsust. Barcelona kesklinnas Ravali valimisjaoskonnas olid inimesed juba reedest alates valvanud, et politsei ei saaks jaoskonda sulgeda, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kell 6 hommikul moodustasid inimesed valimisjaoskonna kaitseks inimkilbi.

Kataloonia piirkondlik politsei Mossos d´Esquadra tuli küll kohale, aga jäi lihtsalt tänavale seisma ja kell 9 õnnestus valimisjaoskond avada.

Mitmed inimesed kohapeal märkisid kohapeal ERR-ile seda, et eelkõige soovivad nad saada võimalust minna hääletama ning et nad tunnevad end keskvõimu poolt halvasti kohelduna.

Kümnekonna inimese hulgas, kellega "Aktuaalne kaamera" rääkis, oli vaid üks, kes ütles, et võib-olla annab ta ikkagi ei-hääle.

Peagi pärast valimisjaoskondade avamist hakkasid tulema ärevad teated sellest, et riiklikud politseijõud on asunud valimisjaoskondadest valimiskaste kokku korjama ja üritavad igati hääletust takistada.

Kataloonia president andis oma hääle varem plaanitust teises jaoskonnas

Kataloonia president Carles Puidgemont pidi oma hääle referendumil andma mujal, kui varem plaanitud.

Girona provintsi valimisjaoskonda, kuhu presidenti hääletama oodati, tungisid sisse politseinikud, kes jaoskonna sulgesid.

Kataloonia regionaalvalitsus teatas siiski Twitteris, et Puidgemont andis siiski oma hääle ja seda jaoskonnas, mida politsei veel sulgeda ei olnud jõudnud.

Regionaalvalitsuse teatel on vaatamata politseioperatsioonidele olnud avatud enam kui 70 protsenti valimisjaoskondadest.

"Aktuaalne kaamera" kell 21.

"Aktuaalne kaamera" kell 18.30.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: