Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

EELK otsib endale PR-spetsialisti

Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eelmisel nädalal kooseluseaduse teemalise debatiga meediaskandaali sattunud Eesti Evangeelse Kiriku (EELK) konsistoorium kuulutas välja konkursi avalike suhete spetsialisti ametikohale.

Konkurss kuulutati välja 7. oktoobril ehk vahetult pärast ETV saadet "Suud puhtaks", milles kirikuõpetaja Annika Laats võttis sõna kooseluseaduse kaitseks ja millele peapiiskop Urmas Viilma reageeris teravalt nördimust avaldades. See omakorda käivitas ühiskonnas suure debati nii kristlikest väärtustest kui ka sõnavabadusest EELK sees.

EELK teatel võetakse avalike suhete spetsialist tööle täistööajaga ja alates 1. novembrist. Avalike suhete spetsialisti ülesandeks on korraldada ja toetada EELK suhtlust avalikkusega, edastada avalikkusele teavet kirikus toimuvatest sündmustest ja suurendada kristliku sõnumi tuntust ühiskonnas. Kandidaadilt eeldatakse väga head suhtlemisoskust ja organiseerimisvõimet. Soovitav on töökogemus avalike suhete valdkonnas.

Konkursil osalemisest tuleb teada anda hiljemalt 18. oktoobriks.

EELK kodulehel oleva info järgi tegelevad kiriku kommunikatsiooniga EELK avalike suhete komisjon, konsistooriumi avalike suhete osakond ning ajaleht Eesti Kirik.

Neist esimene, EELK avalike suhete komisjon koordineerib kiriku avalike suhete vallas toimuvat. Sellesse kuuluvad piiskop Tiit Salumäe (esimees), Mihkel Kukk, Eva-Liisa Luhamets, Mare Pihlak, Sirje Semm, Meelis Süld, Indrek Treufeldt, Tauno Toompuu, Arho Tuhkru ning Kalle Kõiv. Selle komisjoni ülesanne on muuhulgas ka EELK avalike suhete strateegia väljatöötamine ja kirjastustegevuse koordineerimine.

Igapäevast infovahetust kiriku ja avalikkuse vahel korraldab aga konsistooriumi avalike suhete osakond. Praegu on vakantne osakonna juhi ja avalike suhete spetsialisti ametikoht, milleks konkurss korraldati.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: