ID-kaardi on uuendanud 86 000 inimest

Autor/allikas: ERR

Pühapäeva hommikuks oli ID-kaarti kokku uuendanud 86 000 inimest.

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) kinnitusel ei ole pühapäeval teenindustes ega kauguuendamisel suuremaid tõrkeid esinenud.

Kokku on praeguseks uuendatud 86 000 ID-kaarti, neist 63 000 kauguuendamise teel ja 23 000 PPA teenindustes. Suur osa eelisjärjekorda kantud inimestest - tervishoiutöötajaid, õiguskaitsega seotud inimesed ja ka näiteks raamatupidajad, on oma ID-kaardi juba uuendada jõudnud.

Inimesed, kes peavad ID-kaarti vältimatult kasutama oma igapäevatöös, saavad peatatud ID-kaardi sertifikaate kauguuendada või minna pühapäeval kella 15-ni avatud PPA teenindustesse.

"Teenindustes on tänane päev sujunud tõrgeteta, järjekorrad üle Eesti on kümmekond minutit, aga näiteks Pärnu teeninduses ei ole üldse järjekorda," ütles PPA peaspetsialist Merlin Mängel.

"Kellel on enne homset tööpäeva kindlasti vaja oma ID-kaart uuendada, saab seda teha täna kelle kolmeni PPA teeninduses ning igal ajal koduarvutis," lisas Mängel pühapäeval.

PPA teeninduste lahtioleku ajad

Tammsaare, Pinna, Tartu, Pärnu: E-R kell 9-18, L-P kell 10-15.

Jõhvi E, T, K, R kell 9-17, N kell 9-18, L-P kell 10-15.

Narva, Rakvere, Jõgeva, Põlva, Võru, Viljandi, Valga: E, T, K, R kell 9-17, N kell 9-18, L-P kell 10-15.

Rapla, Paide, Haapsalu, Kuressaare: E-R kell 9-17, L-P kell 10-15.

Kärdla: E-N kell 9-17, L-P kell 10-15.

Juhised ID-kaardi kauguuendamiseks on lehel http://id.ee/.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: