Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Putin nimetas venemaalase "geneetilise koodi" neli osa

President Vladimir Putin 4. novembril Kremlis.
President Vladimir Putin 4. novembril Kremlis. Autor/allikas: TASS/Scanpix

Venemaa president Vladimir Putin arutles laupäeval Kremlis rahvusliku ühtsuse päeva autasude üleandmise tseremoonial peetud kõnes Vene riikluse põhialuste üle.

"Austav suhtumine kodumaa vastu, tema eest hoolitsemine, siiras pühendumine sõprusele ning mingisuguse välise surve tagasilükkamine - need on Vene riikluse aluskonstruktsioonid, meie geneetiline ja kultuuriline kood. Ja rahvusliku ühtsuse päev tähendab suurt õigust - armastada oma kodumaad, olla tema üle uhke ja austada teda," rääkis Putin oma kõnes.

Presidendi preemiat panuse eest Venemaa rahva ühtsuse edendamisse antakse alates 2016. aastast, vahendas Radio Svoboda.

Käesoleva aastal sai selle preemia Venemaa rahvamajanduse ja avaliku halduse akadeemia õppejõud Vjatšeslav Mihhailov.

Putini väljaütlemised "geneetika" teemal on viimasel ajal Venemaa avalikkuses ka varem tähelepanu pälvinud. Näiteks 30. oktoobril presidendi kodanikuühiskonna ja inimõiguste nõukogu koosolekul küsis Putin, et millisel eesmärgil koguvad välisriikide kodanikud "Venemaa kodanike bioloogilist materjali".

Riigipea lisas, et sellist tegevust viiakse Venemaa territooriumil läbi "eesmärgistatult ja professionaalselt". Mingeid täpsemaid selgitusi Putin selle väite kohta ei andnud.

Rahvusliku ühtsuse päeva (vene keeles День народного единства) on 4. novembril tähistatav riigipüha, mida Venemaal tähistati esimest korda 2005. aastal.

Päevaga meenutatakse 1612. aastal toimunud rahvaülestõusu, mis vabastas Moskva Poola-Leedu mõjuvõimu alt.

1613. aastast 1917. aastani tähistati Venemaal Moskva Poola vallutajatest vabastamise päeva.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: