Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Fotod: Türkmenistani president kinkis Putinile sünnipäevaks kutsika

Türkmenistani president Gurbangulõ Berdõmuhammedov kinkis hilise sünnipäevakingitusena Venemaa presidendile Vladimir Putinile Türkmenistanis aretatud koera kutsika.

"Meil on ühine sõber - see on maailmas ainulaadne alabai koer. Ja täna ma tõin selle väikese alabai endaga kaasa," ütles Berdõmuhammedov enne kõnelusi Putiniga, võttes kutsika kaasaskantavast puurist välja.

7. oktoobril 65. sünnipäeva tähistanud Putin võttis kutsika vastu ja suudles teda otsaette. Kutsika nimi on Vernõi, mis tähendab vene keeles ustavat, vahendas Reuters.

Alabai on Türkmenistanis aretatud Kesk-Aasia lambakoera sort. Kõrvuti käsitööna valmistatud vaipade ja iidse ahhal-tekiini tõugu hobustega on alabai nimetatud Türkmenistani rahvuspärandiks.

Alabai koerad kasvavad karmideks karjakoerteks, kes ei kohku tagasi nii huntide kui ka võõraste inimeste eemalepeletamise eest.

Riigipead on Putinile haruldasi koerakutsikaid kinkinud varemgi, näiteks on seda teinud Jaapani ja Bulgaaria liidrid.

Berdõmuhammedov ja Putin kohtusid Sotšis endiste Nõukogude Liidu riikide tippkohtumise kõrvalt.

Endine hambaarst Berdõmuhammedov soovib taastada gaasieksporti Venemaale. Türkmenistan on oma gaasivarude poolest maailmas neljandal kohal.

Venemaa, mis oli kunagi suurim Türkmenistani gaasi ostja, lõpetas selle eelmisel aastal hinnatüli tõttu.

Praegu on Türkmenistani suurim gaasiekspordi sihtriik Hiina.

Berdõmuhhamedov sai hiljuti Venemaa presidendilt Vladimir Putinilt Aleksander Nevski aumärgi

Berdõmuhhamedov on lisaks riigijuhtimisele paistnud silma ka muusikuna

Riigimeedias on Türkmenistani president esinenud korduvalt enda kirjutatud muusikapaladega. Ka on ta võitnud tähtsa kodumaise laulukonkursi. Siin riigipea ise oma laulu esitamas.

Samuti on ta lasknud muusikal kõlada valijate ning töötajatega kohtudes.

Suvel võttis Berdõmuhammedov aga osa sõjaväeõppustest, kus ta demonstreeris jõuametkondade juhtidele, kuidas õigesti tuli- ja külmrelvi käsitseda. 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: