Kaitseministeerium: Eestil Ukrainale relvastust pakkuda ei ole

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Kalašnikovi automaadid. Autor/allikas: AP/Scanpix

Kaitseministeeriumil ei ole Leedu eeskujul Ukrainale pakkuda vajalikku relvastust, mille järgi Eesti kaitseväel endal vajadust ei oleks, ütles ministeeriumi pressiesindaja Andres Sang.

Sang rääkis, et Eesti annetas enamiku ladudesse jäänud Nõukogude-aegsest relvastusest ja laskemoonast aastatel 2014-2015 Iraagile, kes vajas seda võitluses ISISe vastu.

Ukrainat toetab Sangi sõnul Eesti teiste vahenditega. "Eestis käivad taastusravil haavatud Ukraina relvajõudude liikmed ning meie sõjalise meditsiini eksperdid on nõustanud Ukrainat sõjalise meditsiini ja rehabilitatsioonisüsteemi ülesehitamisel. Eesti kaitseväe instruktorid koolitavad Ukraina relvajõudude liikmeid USA juhitava rahvusvahelise väljaõppeprogrammi raames ja paljud Ukraina ohvitserid on saanud koolitust Tartus asuvas Balti Kaitsekolledžis. Lisaks on Eesti Ukrainale andnud küberkaitse-alaseid koolitusi," rääkis Andres Sang.

Leedu kavatseb Ukrainale saata ligi kahe miljoni euro eest relvi, seal hulgas 7000 Kalašnikovi automaati, padrunit ja muid relvi, sh tankitõrjevarustust.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: