Maakohus hakkab Keskerakonna vaidlust fotograafiga uuesti arutama ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: RIA Novosti/Scanpix

Riigikohus saatis Keskerakonna ja ajalehte Kesknädal välja andva MTÜ Vaba Ajakirjandus kaebuse autoriõiguse väidetavas rikkumises vaidluses fotograaf Jill Greenbergiga uuesti Harju maakohtule arutamiseks.

 

Jill Greenberg nõudis Keskerakonnalt ja ajalehelt Kesknädal 10 aastat tagasi pildistatud nutva lapse kunstilise foto loata kasutamise eest 57 500 eurot, sest pilti kasutati 2011. aastal Ärma talu vastases reklaamikampaanias, kirjutab Õhtuleht.

Harju maakohus rahuldas Greenbergi hagi osaliselt ja mõistis erakonnalt välja 2800 eurot ja Kesknädalat välja andvalt MTÜ-lt Vaba Ajakirjandus 9800 eurot.

Keskerakond vaidlustas otsuse Tallinna ringkonnakohtus, kes leidis, et maakohtu otsus on autoriõiguste suhtes seaduslik ja põhjendatud ning selle muutmiseks pole põhjust, kuid menetluskulud tuleb jaotada vastavalt hagi rahuldamise ulatusele.

Seepeale esitasid kostjad hagi riigikohtule.

Eelmisel nädalal tühistas riigikohus Harju maakohtu ja Tallinna ringkonnakohtu otsuse ja saatis asja maakohtule uueks arutamiseks.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: