Reps: õigekirja hindamine lugemisoskuse eksamiosas jääb ({{commentsTotal}})

Foto: PM/Scanpix

Haridusminister Mailis Reps kinnitas riigikogu ees arupärimisele vastates, et õigekirja hindamine on eesti keele riigieksami lahutamatu osa, seda nii funktsionaalse lugemisoskuse kui ka kirjutamisoskuse hindamisel.

“Õigekirja hindamisest eesti keele riigieksamil ei loobuta. Me kindlasti ei saa toetada eksami muutmist sellisel kujul,” sõnas minister Reps ja lisas, et ministeerium teeb kõik selleks, et ilusas eesti keeles õigesti kirjutamist väärtustada ja edendada noorte head emakeeleoskust.

Reedel kohtusid ka haridusministeeriumi ja SA Innove esindajad Eesti emakeeleõpetajate seltsiga. Ministeerium kinnitas, et on seltsiga samal arvamusel, et emakeele eksamil kirjapandu keelelist õigsust tuleb hinnata kõikides eksami osades ning emakeeleõpetajaid tuleb senisest enam kaasata eksami väljatöötamisse.

Teema tõi avalikkuse ette "Aktuaalne kaamera", kui käsitles eesti keele riigieksamit ettevalmistava komisjoni otsust muuta hindamisjuhendit.

Keeleeksperdid tegid ettepaneku hinnata lugemisülesannete vastuseid nii, et õigekirjavigade eest punkte maha ei arvata.

Haridusministeeriumi välishindamisosakonna juhataja Kristin Hollo rääkis 11. detsembri "Aktuaalses kaameras", et kui praegu on lugemisoskuse hindamisel natukene arvesse võetud kirjutamise korrektsust, siis edaspidi hinnatakse ainult loetust aru saamist.

12. detsembril teatas ministeerium, et kaalub eesti keele uue riigieksami hindamismudeli ülevaatamist. Nüüd on haridusministeerium veendunud, et hindamismudelit ei muudeta.

Toimetaja: Priit LutsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: