Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Narva volikogu mängib jälle muuseumi eelarvega

Segadus Narva muuseumi rahastamisega jätkub ka tuleval aastal. Täna kinnitas Narva uue aasta eelarve ja lõviosa muuseumi toetussummast saadeti esialgu reservi. Nõnda reageeris volikogu muuseumijuhi konkursi luhtumisele.

Narva volikogu mängib Narva muuseumi eelarvega juba teist aastat. Kui varem põhjendati toetussumma jupitamist sellega, et muuseum kulutab raha ebaperemehelikult, siis täna seoti tuleva aasta toetus muuseumi juhi valimisega. Kuni uue juhatuse liikme leidmiseni jäeti kolm neljandikku toetussummast reservi.

Esialgu anti muuseumile veidi üle saja tuhande. Ettepaneku autor, volikogu keskfraktsiooni esimees Aleksei Voronov kaamera ees otsuse loogikat kommenteerida ei soovinud, küll aga muuseum.

"Meil on väga raske olukord. Ma oleks eeldanud positiivset avangut selles mõttes, et eraldatakse raha ja me saame nii öelda rahulikult istuda maha ja rääkida. Nüüd, kui eraldatakse see suurusjärk 100 000, siis sellest me juba 70 000 peame ära maksma riigimaksu. Me peame lihtsalt väga kiiresti tegema kriisinõupidamise ja välja mõtlema, millised variandid meil üldse on," selgitas Narva muuseumi ajutine juhataja Ivo Posti.

Narva volikogu opositsiooni hinnangul kahjustab otsus Narva linna mainet.

"Eks see ennekuulmatu ole. Me teame selle aasta kurba lugu, kus praeguseni on muuseumil saamata linna käest osa finantseeringust, 70 000 eurot. Ja kui me jälle hakkame seda raha jupitama, siis kaob igasugune tegevuskindlus muuseumil. Narva muuseum on Euroopa Liidu värav, Eesti Vabariigi sajandal aastapäeval võiks Eesti riigi värav ikka lahti olla küll," leidis fraktsiooni Meie Narva esimees Katri Raik.

70 000 eurot, mille linn muuseumile sel aastal maksmata jättis, on aga juba kulutatud.

Sel nädalal luhtunud muuseumijuhi konkurss jätkub jaanuaris.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: