Narva muuseum sai uue nõukogu esimehe

Foto: Postimees/Scanpix

Narva muuseumi nõukogu uueks esimeheks valiti esmaspäeval rahandusministeeriumi siseauditi osakonna juhataja Krista Nelson.

"Me oleme üle aasta otsinud lahendust ning teinekord on mõistlikum üks samm tagasi astuda, et saaks mitu sammu edasi astuda," sõnas nõukogu senine esimees, kultuuriministeeriumi asekantsler Tarvi Sits, kes jätkab nõukogu liikmena.

Krista Nelsoni sõnul tegid ettepaneku nõukogu esimeheks asuda talle Narva linna poolsed nõukogu liikmed.

"Me arutasime seda ettepanekut riigi esindajatega nõukogus ning leidsime, et töörahu huvides ja muuseumi edasitoimimise mõttes on võibolla parem kui neutraalne isik jätkab nõukogu esimehena."

Kiirest lahendamist nõudvatest otsustest lahendati täna Narva muuseumi töötajate palgamure.

"Täna andsime nõukogus volituse Ivo Postile lepingu sõlmimiseks Narva linnaga ja Narva linn kinnitas, et antud volitusega on võimalik leping juba täna ära sõlmida," sõnas Nelson.

Narva linna poolne muuseumi nõukogu liige Aleksei Mägi ütles ERR-ile, et on nõukogu esimehe vahetusega rahul ja avaldas lootust, et nõukogu töös enam konflikte ei teki.

Narva muuseumi nõukogus on kuus liiget, kellest kolm on nimetanud riik (Krista Nelson, Tarvi Sits, Jaanus Villiko) ja kolm Narva linn (Aleksei Mägi, Tatjana Stolfat, Ilja Fjodorov). Konflikt Narva muuseumi ümber on kestnud enam kui aasta, mille tõttu Narva linn jättis eelmisel aastal maksmata ligi 70 000 eurot muuseumile lubatud toetusest ning lubas muuseumile üle kanda vaid neljandiku 2018. aastal selle tegevuseks mõeldud linnapoolsest rahast.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: