Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Asekantsler Tarvi Sits: Narva muuseum võib EL-i toetusest ilma jääda

Kultuuriministeeriumi asekantsler ja sihtasutuse Narva Muuseum nõukogu esimees Tarvi Sits on nördinud Narva linnavolikogu otsuse üle, millega saadeti suur osa muuseumi toetussummast reservi. Sits lubas, et lahendust hakatakse otsima lähiajal, sest muidu võib muuseum ilma jääda kaheksa miljoni euro suurusest Euroopa Liidu toetusest.

"See otsus on minu jaoks väga arusaamatu, kohati tundub, et osad volikogu liikmed lähtuvad printsiibist, et mida halvem, seda parem," ütles Sits ERR-ile.

Sitsi sõnul ei oska ta veel hinnata, et mis on selle otsuse taga, kuna pole Narva linnavõimudega veel suhelnud.

"Tundub nagu mõned sooviks, et Euroopa Liidu idapiiril oleks muuseum, mille aknad on kinni löödud. Või on hoopis selle taga soov suruda endale sobik kandidaat juhatuse liikmeks. Meie sellise väljapressimisega kaasa ei lähe," lausus Sits.

Praegu on kokku lepitud, et muuseumi nõukogu koguneb 22. jaanuaril, siis on ka Narva muuseumi juhi uue dokumendivooru tähtaeg. "Enne suhtleme nii nõukogu tasemel kui Narva linnavõimudega, et lahendus leida," ütles Sits.

Kõige negatiivsemate variantide korral tuleb Sitsi sõnul muuseumil osa tegevusi sulgeda. "Olen korduvalt Narva esindajatele selgeks teinud, et nüüd, kus muuseum on Euroopa Liidu rahastuse osas positiivse otsuse saanud, peaksime keskenduma sellele, et muuseum saab uue püsiekspositsiooni ja mitte vaidlema selle üle, et kuidas igapäevaselt toime tulla."

Sits lisas, et sellest patiseisust välja ei tulda on oht, et Narva muuseum jääb ligi kaheksa miljoni euro suurusest toetusest ilma. "See jääb küll Narva linnavõimu südametunnistusele."

Narva volikogu mängib Narva muuseumi eelarvega juba teist aastat. Kui varem põhjendati toetussumma jupitamist sellega, et muuseum kulutab raha ebaperemehelikult, siis täna seoti tuleva aasta toetus muuseumi juhi valimisega. Kuni uue juhatuse liikme leidmiseni jäeti kolm neljandikku toetussummast reservi.

Esialgu anti muuseumile veidi üle saja tuhande. Ettepaneku autor, volikogu keskfraktsiooni esimees Aleksei Voronov kaamera ees otsust põhjendada ei soovinud.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: