Kohus vabastas skandaalse aktivisti Kaldalu vahi alt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Meelis Kaldalu Politsei
Meelis Kaldalu Politsei

Tartu maakohus vabastas enne jõulupühasid oktoobris ERR-i Tartu stuudiole pommiähvarduse tegemises kahtlustatava skandaalse aktivisti Meelis Kaldalu vahi alt.

Kuigi prokuratuur taotles Kaldalu (36) vahi all pidamise pikendmist veel kahe kuu võrra, siis kohus sellega ei nõustunud ja lasi ta vabaks.

Politsei pidas Kaldalu ja tema eakaaslase Reio Lauritsa pommiähvarduse tegemises kahtlustatavana kinni 24. oktoobril Tartus ja nad võeti prokuratuuri taotlusel ja kohtu loal esialgu kuni kaheks kuuks vahi alla.

Praeguseks on muudetud ka Lauritsa tõkendit.

10. oktoobril kell 20.45 sai häirekeskus teate, et ERR-i Tartu stuudios lõhkeb kell 21.15 pomm.

Kohe reageerisid pommiähvardusele Lõuna prefektuuri eritalitused ning Lõuna-Eesti demineerijad, kes piirasid sisse Riia 24 ehk Tartu ERR-i stuudio hoone ning peatasid liikluse maja ümbruses ja Riia tänaval tunniks ajaks.

Hoones viidi läbi põhjalik kontroll, mille käigus lõhkekeha ei leitud. Pommiähvarduse tegemise hetkel kedagi stuudios ei viibinud.

Lõuna ringkonnaprokuröri Marge Püssi sõnul kahtlustatakse mehi grupis toime pandud avaliku korra raskes rikkumises.

"Kogutud tõenditele tuginedes on põhjust seostada mõlemat meest ähvarduse tegemiseks kasutatud telefoni soetamisega ja ähvarduse tegemisega," ütles Püss.

"Kuna antud juhul ei leitud lõhkekeha, oli tegemist avaliku korra raske rikkumisega, millega häiriti piirkonnas elavate, liiklevate ja töötavate inimeste liikumisvabadust, avalikku kindlustunnet ja õigusrahu. Samuti põhjustati liiklusseisak Riia tänaval, mis on Tartu üks olulisemaid tänavaid," nentis ta.

Avaliku korra raske rikkumise eest võib kohus mõista kuni viieaastase vangistuse.

Kriminaalasja uurib Lõuna prefektuur ja uurimist juhib Lõuna ringkonnaprokuratuur.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: