Allikad: minister otsib Jõhvi riigigümnaasiumile poliitilist juhti

Foto: ERR

Jõhvis riigigümnaasiumile otsitakse direktorit ja konkurss on saanud poliitilise maigu, mida on tunnistanud hoolekogu koosolekul ka ministeeriumi esindaja. Minister Mailis Reps eitab seda ja kutsub kõiki soovijaid kandideerima.

Konkurss üle poole aasta direktorita olnud Jõhvi riigigümnaasiumile juhi leidmiseks kuulutati välja aasta alguses, kandideerimise tähtaeg on 17. jaanuar. Seejärel hakatakse direktorit otsima järgmise aasta sügisel avatavasse Kohtla-Järve riigigümnaasiumisse, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Võimalikelt direktori kandidaatidelt osalemishuvi kohta küsides öeldi kaameraväliselt eri allikatele viidates, et nii Jõhvi kui Kohtla-Järvele otsivat minister poliitiliselt sobivat kandidaati. Minister lükkas sellise väite ümber, tuues näiteks viimatised riigigümnaasiumide juhtide valimised.

"Poliitiline valik ei olnud eeliseks, vaid pigem eelistati neid kellel oli lai maailmavaade, sest gümnaasiumis õpivad õpilased, kes on väga selgelt tänaseks ju valijad. Seetõttu peab olema gümnaasiumi direktor selgelt inimene, kes hoiab kõik oma isiklikud eelistused ja igapäevase õppetöö lahus," ütles haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

Sellele, et konkurss pole tõenäoliselt poliitikast vaba, viitas kolm päeva pärast kohaliku omavalitsuse valimisi toimunud Jõhvi riigigümnaasiumi hoolekogu protokoll. Koosolekul küsis hoolekogu juhataja Anne Palmiste ministeeriumi esindanud Krõõt Ololt, kui kaugel on maikuust saadik direktorita olnud koolile juhi leidmise konkurss. Ministeeriumi koolivõrgu peaekspert nentis, et tegu on poliitilise teemaga, millel hoiab minister ise silma peal.

"Aktuaalse kaameraga" rääkinud Ida-Virumaa haridustöötajad lisasid, et riigigümnaasiumide võimalik politiseerimine oleks seda kehvem, et piirkonna üldhariduskoolid on niigi ülepolitiseeritud. Minister nentis, et koolidirektoritelt ei saa nõuda apoliitilisust, kuid poliitikas olemine ei tohi hakata segama kooli juhtimist.

"Pikalt arutasime seda õiguskantsleri ja noorte esindajatega - meil oli selline suur ümarlaud. Hetkel me sellist nõuet Eestis ei ole kehtestanud, me oleme jätnud põhiseadusliku vabaduse," lausus Reps.

Jõhvi ja Kohtla-Järve 11 üldhariduskooli direktorist ei kandideerinud viimatistel valimistel vaid üks. Just riigigümnaasiumidest loodeti regiooni poliitikavabu haridusoaase.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: