Soul: Ida-Hiina meres põleva tankeri tulekahju võib kesta kuni kuu aega ({{commentsTotal}})
Ida-Hiina meres põleva Iraani naftatankeri tulekahju võib kesta kaks nädalat või isegi kuu, leiab Lõuna-Korea ookeanide- ja kalandusministeerium.
Ministeeriumi esindaja tõmbas paralleele varasemate naftatankerite õnnetustega. Tema sõnul pole praegu aga tõenäoline, et leke leviks Lõuna-Koreani, vahendasid ERR-i teleuudised ja Reuters.
Iraani riiklikule tankerifirmale kuuluv Panamas registreeritud alus Sanchi põrkas laupäeval kokku Hongkongi lipu all sõitva kaubalaevaga CF Crystal ning tankeril puhkes tulekahju.
Õnnetus juhtus umbes 300 kilomeetri kaugusel Shanghaist.
Sanchi pardal oli 136 000 tonni Iraanist pärit toornafta kondensaati väärtusega 60 miljonit dollarit ja 32 meeskonnaliiget, kellest 30 olid iraanlased ja kaks bangladeshlased. Üks meeskonnaliige leiti hiljem surnuna, ülejäänud on endiselt kadunud. Laev püsib pinnal, kuid põleb ja sellest on lekkinud merre naftat.
CF Crystali pardal oli 64 tonni vilja ja 21 hiinlasest meeskonnaliiget, kes kõik päästeti.
Toimetaja: Laur Viirand