Tallinnas Maakri tänaval käivad lammutustööd uue kõrghoone tarbeks

Tallinna südalinnas Maakri tänav 28 ja 30 krundil käib praegu aktiivne lammutustöö, et teha ruumi sinna lähitulevikus kerkivale 27-korruselisele büroohoonele.

Krundi nüüdse omaniku, osaühingu Esimene Arendus juhatuse liige Tanel Samuel ütles ERR-ile, et lammutustööd on seotud vajadusega ehitusalune plats puhtaks saada.

Ees ootab pinnaseproovide võtmine, geoloogilised uuringud. Kuna krunt asub kunagise surnuaia kõrva, siis ilmselt tuleb Samueli sõnul teha ka arheoloogilised kaevamised.

Tulevase büroohoone projekteerimine käib. "Kuna tegu on pretensioonika projektiga, loodame sellega lõpule jõuda suve lõpus või sügisel," lausus ta.

Millal kopp ükskord maasse lüüakse, ei soovinud ta prognoosida. Kõik oleneb Samueli sõnul turuolukorrast ja ehitushindadest.

Krediidiinfo põhjal on Esimene Arendus OÜ oma põhitegevusalaks märkinud enda või renditud kinnisvara üürileandmine ja käitus.

Ettevõtte tegelikeks kasusaajateks on märgitud Future Capital Investments B.V. ja Tetrax Holding LTD. Ettevõtte 2016. aasta majandusaruanne on esitamata.

2015. aastal kinnitatud planeeringu kohaselt on Maakri tänav 28b ja Maakri tänav 30 kinnistud ette nähtud liita ärimaa või 25 protsenti ärimaa ja 75 protsenti elamumaa sihtotstarbega krundiks. Moodustatavale krundile on määratud ehitusõigus kuni 27 maapealse ja kolme maa-aluse korrusega ärihoone või äriruumidega elamu ehitamiseks.

Maakri tänav 32a ja Maakri tänav 32b kinnistud on ette nähtud liita ärimaa sihtotstarbega krundiks. Moodustatavale krundile on määratud ehitusõigus kuni 4 maapealse ja 3 maa-aluse korrusega ärihoone ehitamiseks.

Kavandatud kõrghoone suurim lubatud absoluutkõrgus on kuni 100 meetrit. Alale on kavandatud kokku 121 parkimiskohta.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: