Riia Laima kell näitab Läti juubelini jäävat aega ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Riia üks sümboleid - Vabadussamba kõrval asuv Laima kell - on Läti läheneva 100.aastapäeva eel põhjalikult rekonstrueeritud. Nüüd näitab see ka riigi juubelini jäävat aega.

Laima kell Riias on ka paljudele eestlastele tuntud paik. Riialaste ja linna külaliste jaoks on see kohtumiskoht ja ka sümbol, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kell, tollal Suur kell, paigaldati Riia kesklinna 1924.aastal, et siis, kui käekell haruldus oli, oleks koht, kust saab teada õiget aega. Šokolaadivalmistaja Laima nimi anti kellale 1936.
Nii nägi Laima kell välja mõni kuu enne põhjaliku rekonstrueerimise algust ja selline on ajanäitaja nüüd. Disainer Arvis Sprogise juhtimisel suudeti kell põhjalikult uuendada väga kiiresti - umbes kuu ajaga.

Orkla Läti kommunikatsioonijuht Lineta Mikša ütles, et rekonstrueerimise käigus on Laima kellal lisaks väljanägemisele muutunud ka funktsionaalsus.

"Üks uuendustest on see, et kell näitab Läti 100.aastapäevani jäänud aega," ütles ta.

Kell näitab, palju on aega jäänud 18.novembril kella 17-ni, mil 100 aastat tagasi kuulutati välja Läti iseseisvus. Teine oluline uuendus on veel - igal täistunnil mängib kell lõigu maestro Raimonds Paulsi mõnest tuntud laulust. 24 meloodiat salvestas Pauls läinud aasta novembris. Akustika üle mõeldi palju, sest kõrval on Vabadussammas ja vanalinn ning ka tiheda liiklusega tänav ja trammitee. Nüüd see kõlab.

"Oleme hoidnud kella ajaloolist väljanägemist. Kell on šokolaadivärvi, selleks on spetsiaalselt valitud tumeda šokolaadi toon. Kell on ehitatud roostevabast terasest. Sellel on neli LED-ekraani ja LED-valgustus," rääkis Mikša.

Rekonstrueerimine maksis 106 000 eurot ja see on Orkla kontserni kingitus Lätile 100.aastapäeva puhul. Hiljuti uuendati põhjalikult ka Vabadussammas.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: