USA senat hääletab kulutustelae tühistamise üle esmaspäeva hommikul

USA senat.
USA senat. Autor/allikas: Senate TV/Reuters/Scanpix

USA senati enamuse liider Mitch McConnell teatas laupäeval, et hääletus kulutustele kehtestatud lae ajutise tühistamise üle leiab aset hiljemalt esmaspäeva varahommikul.

"Ma võin teile kinnitada, et hääletus leiab aset hiljemalt esmaspäeva varahommikul, kui me ei soovi seda korraldada veel varem," ütles McConnell.

Ajalehe Washington Post andmetel saab McConnelli esitatud eelnõu kohaselt rahastada valitsusasutuste tööd 8. veebruarini, kuid see ei sisalda demokraatide nõutud muudatusi näiteks migratsioonipoliitika kohta.

USA valitsusasutuste töö seiskus president Donald Trumpi ametisseastumise esimesel aastapäeval, kuna kongress ei jõudnud kokkuleppele kulutustele kehtestatud lae ajutises tühistamises.

Senati demokraadid blokeerisid meetme, millele esindajatekoda häältega 230-197 oma heakskiidu andis ja mille eesmärk on hoida valitsusasutuste uksed avatuna ja sajad tuhanded riigitöötajad tööl 16. veebruarini, et anda Valgele Majale ja kongressile rohkem aega lahendada vaidlusi immigratsiooni ja eelarve üle, millega on maadeldud juba kuid.

Vabariiklased kontrollivad senatit 51 kohaga 49 vastu, kuid vajavad märkimisväärset demokraatide toetust, et saada kokku 60 häält, mida oleks vaja demokraatide venitamistaktika lõpetamiseks.

President Trump ütles pärast seda, kui kongressi suutmatus jõuda kokkuleppele föderaalkulutuste ülempiiri peatamises seiskas föderaalasutuste töö, et USA opositsioonilised demokraadid hoolivad ebaseaduslikest sisserändajatest rohkem kui USA relvajõududest ja piiride turvalisusest.

"Demokraadid hoolivad hoopis enam ebaseaduslikest sisserändajatest kui meie relvajõududest või lõunapiiri turvalisusest," kirjutas Trump Twitteris. "Nad oleksid võinud vabalt kokkuleppele mina, kuid otsustasid selle asemel valitsusasutuste töö peatamise kasuks."

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: AFP-STT-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: