Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Draghi: valuutaturgude volatiilsus tekitab ebakindlust

Euroopa Keskpanga president Mario Draghi.
Euroopa Keskpanga president Mario Draghi. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Euroopa Keskpanga juhi Mario Draghi sõnul on valuutaturgude volatiilsus ebakindluse allikas.

"Hiljutine volatiilsus valuutakurssides tekitab ebakindlust, mida on vaja jälgida hindamaks selle mõjusid hinnastabiilsusele keskpikal perioodil," sõnas Draghi neljapäeval.

Euro tõusis dollari suhtes kolme aasta kõrgeimale tasemele ehk 1,24 dollari juurde, pärast USA rahandusministri Steven Mnuchini kolmapäevast kommentaari, et nõrk dollar on USA-le hea.

Draghi märkis, viidates Mnuchini kommentaaridele, et see ei ole kooskõlas eesmärkidega milles lepiti kokku oktoobris Washingtonis toimunud IMF-i monetaar- ja rahanduskomitee kohtumisel.

"Tunnistame, et liigne volatiilsus või korrapäratud kõikumised valuutaturgudel võivad negatiivselt mõjutada finants- ja majandusstabiilsust. Väldime konkureerivat devalveerimist ja ei mõjuta oma kursse konkurentsi eesmärkidel," tsiteeris Draghi kohtumise kommünikeed

Keskpank jättis varaostuprogrammi ja intressimäärad muutmata

Euroopa Keskpank otsustas neljapäeval jätta muutmata nii varakirjaostuprogrammi kui ka intressimäärad.

Keskpanga nõukogu otsustas säilitada põhiliste refinantseerimisoperatsioonide intressimäärana 0,00 protsenti, laenamise püsivõimaluse intressimäärana 0,25 protsenti ning hoiustamise püsivõimaluse intressimäärana -0,40 protsenti. Nõukogu teatel eeldatakse, et baasintressimäärad püsivad praegusel tasemel pikema aja vältel ja tunduvalt kauem, kui tehakse netovaraoste.

Keskpank märkis, et varastuprogramm kestab septembrini mahus 30 miljardit eurot kuus, kuid vajadusel võidakse suurendada selle mahtu ja/või kestust, kui väljavaade muutub vähem soodsaks või finantstingimused ei ole enam kooskõlas edasiste sammudega inflatsiooni arengu püsival kohandamisel.

Oktoobris otsustas keskpank vähendada 2018. aastast varaostuprogrammi mahtu poole võrra 30 miljardile eurole kuus.

Euroopa Keskpanga rahapoliitika üks eesmärk on hoida inflatsioon tasemel, mis on 2 protsendi lähedal, ent jääb sellest piirist allapoole. Detsembris oli euroala aastane inflatsioon 1,4 protsenti, võrreldes novembri 1,5 protsendiga.

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: