Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Scaramucci kasutas endise kolleegi aadressil taas värvikat sõnavara

Anthony Scaramucci ABC Newsi stuudios.
Anthony Scaramucci ABC Newsi stuudios. Autor/allikas: twitter.com/Scaramucci

Valge Maja endine ja lühiajaline kommunikatsioonijuht Anthony Scaramucci kasutas väljaandele Vanity Fair antud intervjuus taas kord krõbedat sõnavara oma kunagise kolleegi ja rivaali, Valge Maja endise personaliülema Reince Priebusi aadressil. Scaramucci süüdistab Priebusi oma Valge Maja karjääri saboteerimises.

Scaramucci väitis intervjuus, et Donald Trump oli talle kommunikatsioonijuhi kohta pakkunud juba natuke aega enne presidendiametisse astumist. Priebus, keda Scaramucci nimetas endise personaliülema nime kõla imiteerides "haisvaks peeniseks" ("Rancid Penis"), olevat aga olnud võimaliku palkamise pärast kade.

"Rancid Penis, teate, tema ei suutnud seda uskuda. Ta on väga kade, ei suuda uskuda, et ma olen Trumpiga lähedane," rääkis Scaramucci. Priebus oli seltskonna löönud kaheks "Always Trumperiteks" ja "Never Trumperiteks" ning ta üritas valge Maja ametikohad üle ujutada just "Never Trumperitega" ja samal ajal mõelda välja viise, kuidas blokeerida, aeglustada ja hoida eemal, eriti Valgest Majast, "Trumper-Trumperite" palkamist."

Scaramucci sõnul oli Pribeus talle öelnud, et ta ei võtaks kommunikatsioonijuhi ametikohta vastu, vaid läheks selle asemel tööle hoopis Vabariiklaste Rahvuskomiteesse (RNC). Kui Scaramucci sellele vastu oli, olevat Priebus veel lubanud, et teeb kõik tema aitamiseks.

"Seda nad teevadki, ütlevad sulle "golly gee" ja käituvad su ees nagu Richie Cunningham (positiivne tegelene telesarjast "Happy Days" - Toim.)," lausus Scaramucci. "Nad on Richie Cunningham ja nad on "Andy Griffith Show'" Opie, kuid tegelikult on nad f....g Sithide Lord (pahalane "Tähtede sõjas" - Toim.), kui sa selja pöörad. Nad virutavad sulle valgussaabliga selga."

Scaramucci süüdistas Priebust ja endist poliitikastrateegi Steve Bannonit lekitamises, muuhulgas selles, et nad edastasid meediale teda halvas valguses näitavaid väiteid pärast tööleasumist Valges Majas. Seda "hullumeelset" perioodi iseloomustas Scramaucci väljendiga "berserkazoid craziness".

"Alustan sellest, et mulle öeldakse, et minust saab kommunikatsioonidirektor, ja lõpuks üritavad Priebus ja Bannon mind ööpäevläbi blokeerida," meenutas ta. "Nad üritavad mind ära tappa ajal, kui ma olen juba ametis. Nad palkavad opositsiooni tüüpe. Küsivad: "Kas ma olen oma büroos kunagi naisi ahistanud Palun, jumal, loodame, et ta on seda teinud! Kas ta tegi Wall Streetil midagi kahtlast?"."

Eelmise aasta juulis palgatud Scaramucci püsis Valge Maja kommunikatsioonijuhina vaid 10 päeva ja ta pidi lahkuma pärast seda, kui erukindral ja senine sisejulgeolekuminister John Kelly Priebusi jäel Valge Maja personaliülemaks sai.

Osaliselt oli Scaramucci vallandamine, mida Valge Maja esitles toona kui mehe enda otsust, põhjustatud tema skandaalsest intervjuust väljaandele New Yorker, kus ta samuti Priebusi ja Bannoni suunas tuld andis. Näiteks Bannoni kohta ütles ta, et tegu on mehega, kes ajab Valges Majas mingit omaagendat ehk on "tüüp, kes üritab oma riista imeda". Samuti jäi sellest intervjuu järel avalikkuses kõlama teismeliste sõnavara hulka kuuluv väljend cock-blocking.

Pärast Valgest Majast lahkumist on Scaramucci korduvalt oma kunagiste kolleegide aadressil kriitikat teinud, samas president Trumpist peab ta enda sõnul endiselt lugu. Lisaks on ta rääkinud plaanist oma lühiajalise karjääri kohta memuaarid avaldada.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: