USA presidendi minia käis pulbrikirja avamise tõttu haiglas kontrollis

Foto: Reuters/Scanpix

USA presidendi Donald Trumpi poja Donald Trump juuniori abikaasa Vanessa toimetati esmaspäeval New Yorgi haiglasse kontrolli, kuna ta avas tundmatut valget pulbrit sisaldanud kirja, mis oli saadetud tema mehele.

Politsei esialgne uurimine näitas, et valge aine ei olnud ohtlik, vahendasid ERR-i teleuudised ja Yle.

Vanessa Trump avas presidendi pojale adresseeritud kirja nende Manhattani korteris.

Kirja avamise järel helistas ta hädaabinumbrile 911 ning ütles, et hakkas köhima ja tunneb iiveldust. Politsei teatel sisaldas ümbrik lisaks pulbrile ka kirja.

Uudisteagentuuri Reuters andmetel viidi Trump juuniori korterist haiglasse kontrolli kokku kolm inimest, kellest üks olevat olnud Vanessa Trumpi ema.

USA riigipea julgeoleku eest vastutav salateenistus (USSS) teatas kommentaariks, et nad uurivad juhtumit, kus "nende kaitse all olevale isikule saadeti New Yorgis kahtlane pakk".

2016. aastal saadeti presidendi teisele pojale, Eric Trumpile samuti pulbrit sisaldanud kiri. Ka siis osutus aine hilisema kontrolli käigus ohutuks.

2001. aastal saadeti USA rahvasaadikutele ja meediaväljaannetele kirju, mis sisaldasid siberi katku. Kirjade tõttu suri viis inimest. Tõenäoliselt terroristlikul eesmärgil kirju postitanud isikut või isikuid pole tänaseni lõplikult kindlaks tehtud.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: