X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Bannon: Trumpi poeg on patrioot ja hea mees

Steve Bannon 11. detsembril Alabamas hiljem kaotajaks osutunud kandidaadi Roy Moore'i kampaaniaüritusel.
Steve Bannon 11. detsembril Alabamas hiljem kaotajaks osutunud kandidaadi Roy Moore'i kampaaniaüritusel. Autor/allikas: AFP/Scanpix

USA presidendi Donald Trumpi endine peastrateeg Steve Bannon taaskinnitas pühapäeval oma toetust Trumpile ja kiitis tema vanimat poega.

Donald Trump juunior "on nii patrioot kui ka hea mees", kes on olnud "oma isa eest kõnelemisel järeleandmatu", ütles Bannon uudisteportaalile Axios.

Trumpi vihastas Bannoni avaldus, mille ta tegi autorile ja ajakirjanikule Michael Wolffile Trump juuniori ja ühe Vene advokaadi kohtumisest. Bannon ütles, et kohtumine oli "riigireetlik" ja "ebapatriootlik".

Bannon ütles Axiosele, et see kirjeldus oli suunatud Trumpi presidendikampaania endisele juhile Paul Manafortile, mitte Trumpi pojale.

Kahetsen, et "viivitus vastuse andmisel Don juuniorit puudutanud ebatäpse kajastuse kohta suunas tähelepanu eemale" Trumpi saavutuselt, lausus Bannon.

Minu toetus president Trumpile on "vankumatu", lisas Bannon.

CIA juht: Trump on presidendi kohustuste täitmiseks "täiesti vormis"

USA president Donald Trump on oma ametikohustuste täitmiseks "täiesti vormis", ütles Luure Keskagentuuri (CIA) juht pühapäeval.

Mike Pompeo ütles telesaatele Fox News Sunday, et teeb Trumpile korrapäraselt luurebriifinguid ning Trump on nendel mõttega asja juures, mõistab keerulisi teemasid ja esitab raskeid küsimusi.

Trump on täielikult võimeline täitma presidendi ametikohustusi ning on täiesti "naeruväärne", et talt selliseid küsimusi üldse küsitakse, lausus Pompeo.

USA ajakirjaniku Michael Wolffi reedel avaldatud raamatus tsiteeritakse mitut Trumpi nõunikku, kes asetasid küsimärgi alla Trumpi vaimse tervise ja võimekuse täita presidendi ametikohustusi.

CIA juhi sõnul esitavad taolisi väiteid "inimesed, kes pole lihtsalt aktsepteerinud fakti, et president Trump on Ühendriikide president".

Nõunik Milleri intervjuu CNN-is kulges raevukas toonis

Raamatus president Trumpi kohta käivaid väiteid oli pühapäeval CNN-i saates "State of the Union" ümber lükkamas Valge Maja vanemnõunik Stephen Miller, keda on varem meedias peetud ka Bannoniga hästi läbi saanud kolleegiks.

Miller rõhutas, et nii nagu Trump ka ise on öelnud, on praeguse USA presidendi näol tegu poliitilise geeniusega.

Wolffi raamat on aga nõuniku sõnul "groteskne ilukirjandus" ning selle autor aga "rämps nagu tema raamatki".

Endise kaasvõitleja Bannoni kohta ütles Miller, et Breitbarti juht on reaalsustaju kaotanud.

Miller asus vestluse lõpus ka häälekalt ründama CNN-i ja teda intervjueerinud saatejuhti Jake Tapperit ning seetõttu lõppes vestlus tuliselt ja planeeritust varem.

May ei võta tõsiselt kahtlusi Trumpi vaimsest tervisest

Briti peaminister Theresa May ütles pühapäeval Briti rahvusringhäälingule, et ei võta tõsiselt kahtlusi USA presidendi Donald Trumpi vaimsest tervisest.

Vastuseks küsimusele, kas ta võtab neid avaldusi tõsiselt, vastas May: "Ei."

"Kui mina tegelen president Trumpiga, siis näen kedagi, kes on pühendunud USA parimates huvides langetatud otsuste tagamisele," lisas May.

Pühapäeval BBC-s avaldatud usutluses kinnitas May taas, et Trumpi palju vastukaja saanud võimalik visiit Suurbritanniasse on jätkuvalt jõus, kuid ei öelnud ei täpset kuupäeva ega külastuse vormi.

Wolff tegi New York Magazine'i poolt avaldatava raamatu "Fire and Fury: Inside the Trump White House" ("Tuli ja raev. Trumpi Valges Majas") jaoks 18 kuu jooksul intervjuusid nii presidendi enda, suurema osaga tema meeskonnast ning lisaks veel paljude teiste allikatega. Raamatus on rohkelt väiteid, mis näitavad nii Trumpi, tema administratsiooni kui ka pereliikmeid halvas valguses, vahendas BBC.

Pikemalt saab raamatus esitatud väidete teemal lugeda SIIN ja SIIN.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS/ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: