Tallinna Sadama dividendimakse täpsustub aktsiate esmaemissiooni prospektis

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Marko Raid Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kuigi 2018. aasta riigieelarvesse on planeeritud Tallinna Sadama dividendimakseks ligi 48 miljonit eurot, täpsustub summa riigiettevõtte osalise börsilemineku käigus.

Majandusministeeriumist öeldi ERR-ile, et valitsus kinnitab dividendide jaotuse kevadel.

Ettevõtte nõukogu esimees Aare Targa sõnul lähevad ettevalmistused Tallinna Sadamast kolmandiku börsileviimiseks plaanipäraselt.

Avaliku aktsiatepakkumise korraldamise tõttu ei saa Targa sõnul ka praegu öelda, kui palju tänavu Tallinna Sadam riigile dividende maksab.

Ka ettevõtte finantsjuht Marko Raid ütles ERR-ile, et kuna Tallinna Sadama dividendimakse on osaliselt seotud ka ettevalmistamisel oleva aktsiate avalik esmaemissiooniga (IPO) , siis saame selle kohta avaldada täpsema informatsiooni alles IPO prospektis.

Küsimusele, kas dividendi maksmiseks võib ettevõtte kaasata ka laenuraha, vastas Raid: "IPO tulemustest sõltub ka see, kas üldse või kui palju Tallinna Sadam täiendavat laenukapitali 2018. aastal vajab."

Valitsus kiitis aasta alguses heaks riigivaraseaduse muutmise eelnõu, mis tagab riigi osalusega börsil noteeritud äriühingute tegevuse kooskõla börsireeglitega ning kõigi aktsionäride võrdne kohtlemise.

Riik taandab end Tallinna Sadam omanikuna teiste aktsionäridega samasse inforuumi ehk riigil ei saa võrreldes teiste aktsionäridega olla eelisõigust ettevõtja mitteavalikule teabele, sealhulgas nõukogu materjalidele ja pikaajalistele finantsprognoosidele. Samuti kaob õigus küsida mistahes avalikkusele mittekättesaadavat infot.

Seadusemuudatuse kohaselt ei saa valitsus küsida börsile viidud ettevõtte mitme aasta strateegiat ja finantsplaane ega otsustada valitsuse tasandil iga-aastase dividendimakse üle.

Viimasel kolmel aastal on riik börsile viidavast Tallinna Sadamast võtnud kokku 114 miljoni eest dividende, millele lisandus tulumaks. Dividende saaks riik ka sadama börsil olles, kuid siis peab neid maksma ka teistele aktsionäridele.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: