Florida kuberner kutsus FBI juhti üles tagasi astuma ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Florida kuberner Rick Scott, paremal, president Donald Trumpiga korrakaitseametnikega kohtumas.
Florida kuberner Rick Scott, paremal, president Donald Trumpiga korrakaitseametnikega kohtumas. Autor/allikas: SCANPIX / AP

Florida kuberner Rick Scott kutsus reedel Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) juhti Christopher Wrayd seoses ohvriterohke koolitulistamisega ametist tagasi astuma.

"FBI läbikukkumine selle mõrtsuka vastu tegutsemises on vastuvõetamatu," ütles Scott.

FBI tunnistas varem päeval, et ei tegutsenud, kui sai jaanuaris hoiatuse Florida koolitulistamises kahtlustatava Nikolas Cruzi kohta. FBI teatel ei antud jaanuaris vihjeliinile tehtud kaebust Cruzi kohta edasi.

Cruziga seotud inimene võttis 5. jaanuaril FBI vihjetelefoniga ühendust ja edastas info selle kohta, et 19-aastasel noorukil on relv ning ta käitub ebastabiilselt. Ühtlasi juhtis helistaja tähelepanu noormehe sotsiaalmeediapostituste häirivale sisule ja viitas võimalusele, et ta viib läbi koolitulistamise.

"Helistaja edastas informatsiooni Cruzi relvaomamise, ebastabiilse käitumise ja häiriva sisuga sotsiaalmeedia postituste kohta. Ühtlasi teavitas helistaja nooruki soovist tappa inimesi ja hoiatas võimaliku koolitulistamise eest," kirjutati FBI avalduses.

FBI tõdes ühtlasi, et informatsiooni ei käsitletud reeglitele vastavalt ja midagi ette ei võetud.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: