Florida koolitulistamises ellujäänud korraldavad Washingtonis protestimarsi ({{commentsTotal}})

Foto: Miami Herald/TNS/Sipa USA/Scanpix

Florida õpilased, kes elasid eelmisel nädalal üle 17 hukkunuga koolitulistamise, plaanivad korraldada protestimarsi Washingtoni, et toetada karmimat relvaseadust ja "häbimärgistada" poliitikuid, kes saavad toetust riiklikult relvaühingult.

Tulistamisest pääsenud Marjory Stoneman Douglase keskkooli õpilane Cameron Kasky ütles Washington Postile, et küsimus pole vabariiklastes või demokraatides, vaid õpilased paluvad oma elu nimel ja tahavad, et poliitikud tunneksid häbi relvaühingult raha vastuvõtmise pärast.

Florida keskkooli õpilased plaanivad 24. märtsil Washingtonis protestimarssi oma elude eest ("March for Our Lives"), et pöörata tähelepanu koolide turvalisusele ja paluda seadusandjatel kehtestada relvapiiranguid.

Lisaks marsile plaanivad õpilased ka protestiaktsiooni 20. aprillil, mis on 1999. aasta Columbine'i koolitulistamise aastapäev. "Ma tundsin, et on meie kord võtta seisukoht," ütles protesti organiseerija, 15-aastane Lane Murdock Connecticutist. "Meie käime nendes koolides, meie oleme need, kelle klassidesse ja ruumidesse tulistajad tulevad."

Murdock elab 32 kilomeetri kaugusel Sandy Hooki põhikoolist, kus viis aastat tagasi tulistati surnuks 20 last ja kuus täiskasvanut. Nädalavahetusel kogus ta üle 50 000 allkirja, kutsudes veebipetitsiooniga õpilasi 20. aprillil oma koolidest välja kõndima.

Noored avaldasid eelmisel nädalal pahameelt mitme poliitiku, sealhulgas Donald Trumpi väljaütlemiste peale. Paljud kritiseerisid Trumpi taktitundetust, kui ta kirjutas nädalavahetusel Twitteris, et FBI tähelepanu oli liiga hajutatud Venemaa uurimistega, selle asemel et uurida vihjeid, mis oleksid võinud veresauna ära hoida.

Samuti on paljud avaldanud pahameelt senaatorite peale, kes on Twitteris saatnud õnnetusest puudutatutele "häid mõtteid ja palveid", samas kui nad saavad riiklikult relvaühingult suuri toetusi.


Näiteks toetas relvaühing Donald Trumpi valimiskampaaniat vähemalt 30 miljoni dollariga ning vabariiklasest Florida senaator Marco Rubio on ajakirjanduse andmeil saanud 3 miljonit dollarit.

Toimetaja: Anette ParkseppHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: