Florida koolitulistamise ajal valves olnud abišerif hoonesse ei sisenenud ({{commentsTotal}})

{{1519374960000 | amCalendar}}
Foto: SIPA/Scanpix

Eelmisel nädalal Florida osariigis Stoneman Douglase keskkooli juures valves olnud abišerif ei sisenenud massitulistamise ajal kordagi koolihoonesse ega võtnud midagi ette koolitulistajaks olnud Nikolas Cruzi vastu. Korrakaitsja on praeguseks juba ameti maha pannud.

Browardi maakonna šerif Scott Israel tunnistas neljapäeval toimunud pressikonverentsil, et abišerif Scot Peterson oli koolitulistamisele reageerimise asjus juba kohe palgata puhkusele saadetud, kuid hetkel kui sisejuurdlus oli tutvunud valvekaamerate salvestuste ja tunnistajate ütlustega, esitas mees juba ise lahkumisavalduse, vahendasid Axios, Associated Press, NBC ja ajaleht Sun-Sentinel.

Küsimusele, mida tema alluv oleks pidanud eelpool mainitud sündmuste ajal tegema, vastas šerif Israel järgnevalt: "Minema sisse, võtma tapja sihikule, tapma tapja."

Israel kinnitas, et abišerifi tööks kooli territooriumil oli just nimelt olla valmis võimalikuks koolitulistamiseks, ta kandis vormi ja relva.

Väidetavalt oli 54-aastane abišerif Peterson saabunud esimesena hoone juurde, võtnud kooli lähistel sisse positsiooni ja püsinud seal vähemalt neli minutit ajal, kui 19-aastane ja poolautomaatrelvaga AR-15 relvastatud Cruz koolihoones oma endisi kaasõpilasi ja õpetajaid tulistas.

Kokku hukkus Cruzi käe läbi 14 õpilast ja kolm õpetajat. Tulistamine kestis kokku kuus minutit. Kui ülejäänud võimuesindajad sündmuskohale saabusid, õnnestus Cruzil end õpilaste sekka peita ja sündmuskohalt põgeneda, kuid ta tabati natuke rohkem kui tund aega hiljem.

Abišerif Petersoniga, kelle varasemat tööd on kolleegid hea sõnaga meenutanud, pole meedial õnnestunud kontakteeruda.

Lisaks on töösuhe peatatud veel kahe Browardi maakonna šerifiga ning nende tööd analüüsib nüüd sisejuurdlus. Nende puhul on teemaks see, kas nad reageerisid õigesti varasematele teadetele, mille kohaselt käitus Cruz juba varem vägivaldselt, kogus relvi ning tegi avaldusi, mida võib tõlgendada koolitulistamisele viitavate ähvardustena.

Relvaseaduste karmistamise toetajad on abišerif Petersoni juhtumit aga rõhutanud eelkõige seetõttu, et lükata tagasi väiteid, mille kohaselt aitaks koolitulistamisi ennetada see, kui sündmuskohal oleks rohkem relvakandjatest "häid kodanikke". Samuti lükkavat see ümber president Donald Trumpi teooria ja ettepaneku kooliõpetajaid relvastada, sest kui juba põhjaliku väljaõppe läbinud korrakaitsja ei astunud üksi koolitulistajale vastu, siis kuidas saaks seda teha inimene, kelle põhitööks on klassis lapsi õpetada.

Trump: Peterson on argpüks, kes ei tegutsenud õigesti

USA president Donald Trump ütles reedel Valge Maja juures ajakirjanikele, et Peterson tegi õpilasi kaitstes halba tööd, vahendas BBC.

Trump ütles, et Peterson oli argpüks, kes ei tegutsenud surve all õigesti.

"Ta õppis kogu oma elu, kuid kui saabus aeg midagi teha, ei olnud tal julgust," sõnas president. "Ta tegi kindlasti halba tööd," lisas ta.

Toimetaja: Laur Viirand, Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: