Peruu ekspresident Fujimori peab uuesti kohtu ette ilmuma ({{commentsTotal}})

Foto: Reuters/Scanpix

Peruu võimud andsid esmaspäeval käsu ekspresident Alberto Fujimori kohtu ette toomiseks seoses sündmustega 1992. aastal, mil tapeti kuus talupidajat.

Peruu president Pedro Pablo Kuczynski teatas detsembris, et andis Fujimorile humanitaarkaalutlustel armu. Ekspresident kandis 25-aastast vanglakaristust inimõigusrikkumiste, korruptsiooni ja niinimetatud surmarühmade sanktsioneerimise eest.

Kohus teatas esmaspäeval, et armuandmine ei kaitse endist presidenti selle kuriteo puhul. Prokuratuur nõuab, et 79-aastasele endisele riigipeale mõistetaks kuritöö eest 25 aastat vanglakaristust.

Armuandmine vallandas pahameeletormi ja massimeeleavaldused ning kaks ministrit astus ametist tagasi. Aastatel 1990-2000 Peruu presidendina töötanud Fujimori amnesteeriti paar päeva pärast seda, kui tema poeg Kenji otsustas jääda kõrvale parlamendihääletusest Kuczynski tagandamise üle presidendiametist.

Fujimori vangistati 2005. aastal ja teda hoiti alates 2007. aastast pealinnast Limast itta jäävas politseibaasis, kus ta oli ainus vang.

2009. aastal mõisteti ta süüdi 25 inimese tapmises valitsuse karistussalkade poolt Peruu sõjas maoistliku rühmituse Särav Tee (Sendero Luminoso) vastu. Lisaks mõisteti endine president süüdi ka riisumises ja altkäemaksus.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: