Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Süüria sõjapõgenik õpetas Paides enda rahvustoitude valmistamist

Türil elav sõjapõgenik Alaa jälgib hirmu ja murega oma kodumaal toimuvat, ent loodab siiski, et saab ühel päeval Süüriasse tagasi sõita. Teisipäeval käis ta aga Paides huvilistele Süüria toitude valmistamist õpetamas.

Paide Wabalinna maja lõunalauas sai teisipäeval maitsta Süüria toite. Kõik need valmistas süürlanna Alaa, kes koos lapse ja abikaasaga on Türil elanud juba poolteist aastat, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Eriti mulle meeldib hummus ja valge oa, mis iganes selle asja nimi ei olnud. See oli ka väga maitsev ja ma arvan, et isegi Eesti põldubadest kannataks teha," kommenteeris toiduhuviline Monika Reinberg.

Alaa jälgib sündmusi Süürias iga päev suure murega. Eriti viimasel kuul, kui Damaskuses on toimunud mitmed pommirünnakud ja surma on saanud palju süütuid inimesi.

"See on kohutav. Ma loodan, et ühel päeval ärkan üles ja näen televiisorist, et Süüria sõda on läbi. Ma loodan seda ja palvetan selle eest nagu kõik Süüria inimesed," ütles Alaa.

Eesti on nüüd Alaa teine kodu, kuid ta on väga tänulik selle eest, et keegi ei sunni siin teda läbi lõikama sidemeid oma päris kodumaaga.

Eesti sünnipäeva eel palus õpetaja Alaa lapsel joonistada lisaks Eesti lipule ka Süüria lipu.

"Tahan öelda õpetajale suure tänu. Sellega saatis ta meile sõnumi, et nad austavad meid, austavad seda, kust me pärit oleme," ütles Alaa.

Alaa sõbranna Maarja Kaasiku sõnul on naine avatud suhtlema kõigiga. "Ta on öelnud, et ma tahan unustada kõik selle, mis jäi Süüria ja Eesti vahele, kõik, mis oli halb ja raske teekonnal, ja minna edasi Eestist," lisas Kaasik.

Alaa loodab, et kui ta saab kunagi uuesti võimaluse oma kodumajale lipp heisata, siis lehvib seal Süüria lipu kõrval ka Eesti sinimustvalge.

"Ma olen selles üsna lootusetu, kuid ma palvetan, et ühel päeval ma näen jälle oma perekonda. Eriti oma ema," ütles Alaa.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: