Abiturientidel käib ringsõit Eesti ülikoolide lahtiste uste päevadele ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Kuigi abiturientidel on vaheaeg, jätkub neile sel nädalal tegevust ehk rohkemgi kui kooliajal, sest neil, kes ei ole veel suutnud otsustada, mida peale gümnaasiumi lõppu edasi õppida, on praegu kibekiire aeg, et kõikide ülikoolide lahtiste uste päevad läbi käia. Hoolimata pingutustest tõdevad abituriendid, et igale poole ei jõuagi.

Kolmapäeval said ülikooli astuda soovijad ainuüksi Tartus uudistada nelja kõrgkooli tegemisi. Nii mõnelgi õpilasel on käimas omalaadne Eesti ringsõit, et pakutavatest võimalustest ülevaade saada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Paraku ei jõua igale poole, kuigi tahaks ja see on tegeikult oluline ju, et saaks käia uudistamas. Kahjuks jõudsingi täna ainult siia ja nüüd jooksen pärast Tartu Ülikooli lahtiste uste päevale. Rohkem kahjuks ei jõua," rääkis Anette.

"Täna siia Tartusse ikka jõudsin, TTÜ-sse ma kahjuks ei jõudnud, kuigi plaanisin. Aga kõige hullem ei ole. Tulevikus on Tallinna Ülikooli omale ka plaanis minna," ütles Helena.

"Mina küll mõtlesin, et ma lähen Eesti Kunstiakadeemiasse ja muusikakeskkooli," märkis Ingeli.

"Väga tihe on, paljudesse kohtadesse üldse ei jõuagi, kuhu tahaks minna. Näiteks jäi Paikusel käimata, Sisekaitseakadeemias ja paljud teised kohad veel," tõdes Anna-Liisa.

"Õnneks kõik on üpris ühel päeval, siis ühel päeval käime kõik läbi. Nii palju kui võimalik. On lihtsam käia kõik korraga ja ei lähe meelest ära, kuna miski on. Pead ainult ühte kuupäeva meeles pidama," rääkisid Mari ja Egle.

Kõige keerulisem on olukord nende jaoks, kel pole veel õrna aimugi, mida tulevikus edasi õppida. Erialavalikul lähtutakse aga mitte palganumbrist, vaid eelkõige sellest, mis on südamelähedane.

"Mina olen mõelnud psühholoogia peale. Ma pigem olen hetkel keskendunud sellele, et ikka läheks õppima asja, mis mulle endale meeldib, mida ma tõesti tahaks teha ka ja mis mind tõesti huvitab," rääkis Helena.

Kristin soovib õppida geenitehnoloogiat. "Mulle öeldakse, et õpetajapalgad on väikesed, siis see palk peaks ise olema, 1500. Ma ei tea palju need geeniteadlased teenivad," lisas ta.

Matthias tahaks saada hambaarstiks. "Aga mul on halvad hinded, nii et vaevalt, et ma sinna sisse saan. Aga ma arvan, et kui sa oled juba bakalaureusekraadi kätte saanud, siis miks ei võiks olla seal üks muhe neljakohaline number," rääkis ta.

Sisseastumisavaldusi hakkavad kõrgkoolid vastu võtma juuni lõpus.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: