Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Elektri tootmine kasvas Eestis mullu kaheksa protsenti

Elektri tootmine ja tarbimine 2017. aastal Eesti Energia andmeil.
Elektri tootmine ja tarbimine 2017. aastal Eesti Energia andmeil. Autor/allikas: Eesti Energia aastaraamat

Eleringi andmeil ulatus Eesti elektritoodang möödunud aastal 11,2 teravatt-tunnini, mis on kaheksa protsenti enam kui 2016. aastal.

Taastuvenergia toodang suurenes seejuures 15 protsenti 1,6 teravatt-tunnini ja muudest allikatest toodetud elektri kogus kerkis seitse protsenti 9,6 teravatt-tunnini.

Elektrienergia tarbimine moodustas 2017. aastal kokku 8,5 teravatt-tundi, kasvades aasta varasemaga võrreldes ühe protsendi võrra.

Eesti elektrienergia bilanss oli möödunud 2,7 teravavatt-tunniga ülejäägis. Aasta varem oli ülejääk kaks teravatt-tundi.

Ülepiiriliste elektriühenduste kaudu jõudis aasta jooksul Eestisse 2,3 teravavatt-tundi elektrit ning Eestist välja läks viis teravatt-tundi. Seejuures ulatus Eestit läbinud transiit 2,2 teravatt-tunnini.

Eleringi hallatavat ülekandevõrku läbis aasta jooksul 13,2 teravatt-tundi elektrit.

Baltimaades tervikuna kasvas elektritoodang möödunud aastal üheksa protsenti 21 teravatt-tunnini ja tarbimine ühe protsendi 26,1 teravatt-tunnini. Tootmises oli Eesti osa 53 protsenti ja tarbimises 33 protsenti.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: